انتقاد فعالان حمایت از حیوانات نسبت به ادامه خشونت علیه حیوانات - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز - پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز انتقاد فعالان حمایت از حیوانات نسبت به ادامه خشونت علیه حیوانات - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز

انتخاب زبان

آخرین اخبار

انتقاد فعالان حمایت از حیوانات نسبت به ادامه خشونت علیه حیوانات

9_PhotoA

اختصاصی اویان نیوز: شهرداری اهر با نصب بنری اعلام نموده قصد کشتار سگ های ولگرد را دارد؛ این مسئله انتقاد فعالان حمایت از حیوانات را در پی داشته است.

به گزارش اویان نیوز، روابط عمومی شهرداری اهر با نصب بنری در مقابل ساختمان این شهرداری اعلام داشته بمدت یک ماه قصد کشتار سگ های ولگرد از طریق تیراندازی را دارد؛ فعالان حمایت از حیوانات در آذربایجان با انتشار این بنر در شبکه های اجتماعی از عملکرد این شهرداری در خصوص کشتار سگان ولگرد انتقاد نموده اند.

فعالان « گروه حمایت از حیوانات حامیان طبیعت آذر ( پناهگاه پردیس) » که از سال ۲۰۱۲ در شهر تبریز آغاز به فعالیت نموده در صفحه فیسبوک خود با انتشار بنر نصب شده در مقابل ساختمان شهرداری اهر به عملکرد آن شهرداری اعتراض کرده و خواستار توقف فوری کشتار سگ ها و به کار گیری روش های علمی کنترل جمعیت آنان منجمله عقیم سازی و نگهداری آنان در پناهگاه شده است.

بر اساس مرامنامه این گروه « کلیه حیوانات برابر اعلامیه جهانی حقوق حیوانات دارای حق حیات و برخورداری از کلیه امکانات و حقوق اولیه برای زندگی می باشند. »

بر اساس تصاویر منتشر شده در صفحه فیسبوک این گروه، در ماه های اخیر اعضا و فعالان این گروه چندین قلاده سگ را درمان و نگهداری نموده اند.

کشتار سگ های ولگرد در سالهای گذشته در راستای مبارزه با حیوانات خیابانی در شهرها ایران مرسوم شده است.

در سال ۱۳۹۰ اقدام یکی از پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری تبریز و انتشار عکس های کشتار فجیع سگ های ولگرد توسط این ارگان با انتقادهای گسترده ای همراه بود. در پی این واکنش ها دادستانی تبریز از تشکیل پرونده قضایی در خصوص عاملان این رویداد خبر داد.

1688624_697253383629186_457976560_n

درباره این مطلب نظر دهید