انتخاب زبان

آخرین اخبار

انتقال اسماعیل برزگری به سلول انفرادی / اعتصاب غذای رسول حیدر‌زاده در حمایت از همشهری خود

esmail-barzgari1

اویان نیوز : ظهر امروز سه شنبه ۴ آذر ماه اسماعیل برزگری که در سی دومین روز اعتصاب غذا بسر می‌برد به سولهای انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، این زندانی سیاسی با عنوان اعزام به بهداری به افسر نگهبانی بند ۳۵۰ احضار شد و از آنجا به انفرادی منتقل گردید.

انتقال برزگری به انفرادی پس از ملاقات وی با بازجوی خود در روز یکشنبه هفته جاری اتفاق افتاد، وی در ملاقات با بازجوی پرونده خود که در حضور حمیدی معاون قضایی زندان انجام شد کلیه اتهامات وارده از طرف بازجو را رد کرد و بدرفتاری‌های صورت گرفته با وی را یادآور شد.

وی بار‌ها در گفتگو با بازجویان و مقامات قضایی در خواست اعاده دادرسی نموده است، درخواست این هنرمند آذربایجانی همواره از سوی مسئولین یا با قول مساعد و یا تهدید وی مواجه بوده است.

اسماعیل برزگری به مدت ۱۰ سال در باکو زندگی کرده است. وی فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی در یکی از دانشگاه های باکو می باشد.

همچنین هرانا گزارش داده است رسول حیدر‌زاده هنرمند آذربایجانی اهل تبریز نیز در اعتراض به انتقال اسماعیل برزگری به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زده است.

حیدر‌زاده هم پرونده اسماعیل برزگری نسبت به وضعیت جسمی خطرناک برزگری هشدار داده و اعلام کرده است تا زمانی که نامبرده به بند ۳۵۰ بازگردانده نشود به اعتصاب خود ادامه خواهد داد.

پیشتر سعید متین پور روزنامه نگار و فعال حقوق بشر آذربایجانی در نامه‌ای با توضیح شرایط وخیم اسماعیل برزگری و رسول حیدرزاده خواستار آزادی هرچه سریعتر ایشان شده بود.

اسماعیل برزگری روز ۲۰اردیبهشت۹۰ و به هنگام بازگشت از کنسرتی که در باکو ترتیب داده بود، توسط نیروهای سپاه بازداشت و به اتهام ارتباط با بیگانگان و تبانی و اقدام علیه امنیت ملی توسط قاضی پیرعباسی رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

نامه بیش از ۴۰ نفر از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین نسبت به وضعیت سلامتی اسماعیل برزگری

وضعیت بسیار وخیم اسماعیل برزگری در نتیجه ۱۱ بار اعتصاب غذا

تداوم بی توجهی مسوولان زندان و شرایط وخیم اسماعیل برزگری

وخامت حال اسماعیل برزگر در ۱۷ مین روز اعتصاب غذا / استمداد هم بندی های وی از نهادهای حقوق بشری

درباره این مطلب نظر دهید