انتخاب زبان

آخرین اخبار

انتقال دوباره اسماعیل برزگری به سلول انفرادی

esmail-barzgari1

اویان نیوز: اسماعیل برزگری، فعال مدنی و دندانپزشک و موزیسین آذربایجانی که اکنون چهل و ششمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذارد دوباره به سلول انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، طبق بیان هم بندیان این زندانی، وی قبل از انتقال به سلول انفرادی در وضعیت بسیار نامناسب جسمی و روحی قرار داشت و انتقال مجددش به سلول انفرادی موجب نگرانی جدی آن‌ها نسبت به سلامتی وی شده است.

بر طبق گزارشات رسیده نمایندگانی از پزشکی قانونی زندان اوین از نزدیک با وی ملاقات کرده و سپس وی را به سلول انفرادی انتقال داده‌اند.

احتمال می‌رود این ملاقات جهت پیگیری وضعیت جسمی برزگری و خواسته‌های وی بوده باشد. شرایط جسمی او به دلیل اعتصابات مکرر و طولانی مدت وخیم گزارش می‌شود.

اسماعیل برزگری روز ۲۰اردیبهشت۹۰ و به هنگام بازگشت از کنسرتی که در باکو ترتیب داده بود، توسط نیروهای سپاه بازداشت و به اتهام ارتباط با بیگانگان و تبانی و اقدام علیه امنیت ملی توسط قاضی پیرعباسی رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده است.

این یازدهمین اعتصاب این موزیسین آذربایجانی است که از هنگام بازداشت در سال ۹۰ تا کنون اتفاق می‌افتد. این اعتصاب‌های مکرر باعث مشکلات جسمی مختلفی را برای این زندانی درپی داشته است. این فعال مدنی دچار شک‌های عصبی شدیدی می‌شود طوری که ناگهان تعادل خود را از دست داده و تمام عضلات بدنش می‌گیرد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اسماعیل برزگری به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگشت

انتقال اسماعیل برزگری به سلول انفرادی / اعتصاب غذای رسول حیدر‌زاده در حمایت از همشهری خود

نامه بیش از ۴۰ نفر از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین نسبت به وضعیت سلامتی اسماعیل برزگری

وضعیت بسیار وخیم اسماعیل برزگری در نتیجه ۱۱ بار اعتصاب غذا

تداوم بی توجهی مسوولان زندان و شرایط وخیم اسماعیل برزگری

وخامت حال اسماعیل برزگر در ۱۷ مین روز اعتصاب غذا / استمداد هم بندی های وی از نهادهای حقوق بشری

تبریزلی اسماعیل برزگری اؤلوم آیاغیندا / سعید متین‌پور

درباره این مطلب نظر دهید