انتخاب زبان

آخرین اخبار

انتقال عبداله صدوقی به پزشک با پابند / وخامت وضعیت جسمانی

333

اختصاصی اویان نیوز: عبداله صدوقی (گونتای) فعال ملی – مدنی در بند آذربایجانی به پزشک متخصص منتقل گردید.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، روز دوشنبه ۲۸ مرداد ۹۲ پس از موافقت مسئولین زندان عبداله صدوقی (گونتای) فعال ملی – مدنی آذربایجانی جهت معاینه به پزشک متخصص منتقل گردید.

عبداله صدوقی (گونتای) به همراه ۳  تن از ماموران زندان مرکزی تبریز با دست بند و پابند برای معاینه به پزشک متخصص اورتوپد  منتقل گردیده است.

بنا به اظهار پزشک متخصص این فعال آذربایجانی نیاز مبرم به عمل جراحی و استراحت پزشکی دارد.

به رغم عفونت زانوی این فعال آذربایجانی مسئولین زندان مرکزی تبریز با درخواست انتقال وی به پزشک متخصص و انجام معاینات تخصصی بر روی زانوی وی مخالفت  می نمودند.

به گفته نزدیکان این فعال آذربایجانی وی علاوه بر مشکل آرتروز پا و عفونت زانو، از عوارض اعتصاب غذای اخیر خود نیز رنج می برد؛ عبداله صدوقی (گونتای) ۱۵ مرداد ۹۲ در حمایت از اعتصاب غذای محمود فضلی، شهرام رادمهر، آیت مهرعلی بیگلو،لطیف حسنی و بهبود قلیزاده دست به اعتصاب غذا زد.

بر اساس این گزارش وضعیت و شرایط زندان مرکزی تبریز باعث وخیم تر شدن وضعیت جسمانی وی شده است.

 روز ۲۴ اردیبهشت ۹۲ این فعال آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی  جهت گذراندن محکومیت ۱ سال حبس تعزیری بازداشت و به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید.

عبداله صدوقی(گونتای)  ۲ شهریور۹۰ به همراه ۲۸ تن از فعالین ملی- مدنی آذربایجانی در محله قوم تپه تبریز دستگیر شده بود . این جلسه از سوی فعالین ملی- مدنی آذربایجانی به منظور چاره اندیشی و ارائه راهکارهایی جهت پیشگیری از خشک شدن دریاچه اورمیه تشکیل یافته بود.

گفتنی است عبدالله صدوقی به خاطر فعالیت های هویت طلبانه خود بارها توسط ماموران امنیتی بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

عبداله صدوقی به بند ویژه زندان تبریز منتقل گردید / وخامت وضعیت جسمانی عزیز پورولی

اعتصاب غذای عبداله صدوقی در زندان مرکزی تبریز

 عبداله صدوقی به زندان تبریز منتقل شد

عبدالله صدوقی بازداشت شد

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

درباره این مطلب نظر دهید