انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

انتقال عظیمی قدیم به زندان مرکزی تبریز

ezimi qedim

اویان نیوز: حجت الاسلام عبدالعزیز عظیمی قدیم برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

به گزارش اویان نیوز، روز ۲۷شهریور۹۲ پس از مراجعه عظیمی قدیم به شعبه اجرای احکام دادگستری تبریز بازداشت و به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید.

این فعال ملی- مدنی آذربایجانی روز ۱۰تیر۹۲ در دادگاه ویژه روحانیت تبریز به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و شرکت در تجمع غیر قانونی محاکمه و به ۷ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم گردید.

حجت الاسلام عظیمی قدیم روز۷دی۹۱ بهنگام برگزاری تجمع اعتراضی مردم مراغه نسبت به سیاست خارجی ایران در قبال ارمنستان، توسط نیروهای امنیتی در مراغه بازداشت گردیده بود. این فعال آذربایجانی پس از ۴۵ روز بازجویی در اداره اطلاعات تبریز روز ۲۲ بهمن ۹۱ به زندان مرکزی تبریز منتقل شد. وی روز ۲۴اسفند۹۱ از زندان مرکزی تبریز به قید وثیقه آزاد گردید.

پیشتر عظیمی قدیم فعال ملی – مدنی آذربایجانی بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه بازداشت و به زندان محکوم گردیده است. وی در سال ۸۴ به دلیل شرکت درمراسم گرامیداشت سالروز مشروطیت درتبریز بازداشت و بعد از محاکمه در دادگاه ویژه روحانیت تبریز به ۱۸ماه زندان، پنج سال نفی بلد، و تبعید از استانهای آذربایجان و نیز مدت ده سال خلع لباس روحانیت محکوم شد.وی در سال۸۷ در پی احضار به دادگاه ویژه روحانیت قم بازداشت و جهت گذاراندن دوران محکومیت اش به زندان لنگرود قم فرستاده شد.

سازمان عفو بین الملل در تاریخهای ۲۴ آگوست ۲۰۰۵ – چهار مه ۲۰۰۶ و ۲۷ اکتبر ۲۰۰۶ سه بیانیه جداگانه در مورد عبدالعزیز عظیمی قدیم صادر کرده است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر ” ویرایش خبر از اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز: 

عظیمی قدیم به ۷ ماه زندان محکوم شد

دادگاه رسیدگی به اتهامات عظیمی قدیم برگزار شد

عظیمی قدیم به دادگاه ویژه روحانیت احضار گردید

دیدار فعالین آذربایجانی با عظیمی قدیم

آزادی عظیمی قدیم از زندان تبریز

همسر عظیمی قدیم در گفتگوی تلفنی با اویان نیوز

آخرین اخبار از وضعیت بازداشت شدگان شهرستان مراغه

انتقال عظیمی قدیم به زندان مرکزی تبریز

انتقال عظیمی قدیم به دادگاه ویژه روحانیت تبریز

درباره این مطلب نظر دهید