انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

انتقال پادگان لشکر 64 اورمیه به خارج از محدوده شهر "محقق نشده است"

8420055226_df8696cd72_z

اختصاصی اویان نیوز: با گذشت ۲سال از طرح مسئولان استانداری آذربایجان غربی و فرماندهان پادگان لشکر ۶۴ اورمیه برای انتقال این مکان به خارج محدوده شهر اورمیه، این امر تاکنون محقق نگردیده است.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، در طول دو سال گذشته انتقال پادگان ارتش به خارج از محدوده شهری در دستور کار ارتش و وزارت کشور قرار گرفته است؛ در این رابطه نیز جلساتی با مسئولین استانی و نهادهای ذیربط داشته اند ولی به دلیل عدم تعامل دو طرف و نیز مشکلات نا گفته ای که در مسیر همکاری دو طرف بوجود آمده است هنوز این مهم محقق نشده است.

وحید جلال زاده استاندار آذربایجان غربی بارها در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در این خصوص جدیت خود را جهت پیگیری این مهم بیان داشته و نیاز به همکاری متقابل از سوی ارتش را بیان کرده است.

از طرفی امیر حشمت ا..  ملکیان فرمانده قرارگاه شمالغرب ارتش نیز طی دو سال گذشته بارها از آمادگی کامل ارتش جهت انتقال پادگان به خارج از محدوده شهری را اظهار داشته است.

در روزهای اخیر خبر باز شدن مسیر ایالت به استادان از داخل محدوده پادگان لشکر ۶۴ باعث مسرت شهروندان اورمیه ای گشته است که امید می رود با پیگیری هایی که در سایر استانها صورت می گیرد انتقال پادگان هایی مانند زنجان، اردبیل و … باعث رفاه شهروندان گردد.

شهروندان اورمیه ای انتظار دارند محل پادگان به مرکز مترو و فضای سبز تبدیل شود و از دست زمین خواران و برج سازان در امان باشد.

بنا به نظر کارشناسان بهترین مکان جهت انتقال پادگان لشکر ۶۴ اورمیه کوه “سیر داغی” می باشد.

 از نظر آنها “سیر داغی” بام اورمیه و بهترین مکان جهت مقابله با خطرات احتمالی می باشد.

 سیر داغی در منطقه غربی اورمیه و در فاصله ۵۰ کیلومتر با ترکیه و ۶۵ کیلومتر با عراق قرار دارد.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز: 

اورمیه : گشایش امتداد خیابان امام / میدان ایالت چهار راه می شود

 

درباره این مطلب نظر دهید