انفجاری مهیب قزوین را لرزاند - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز - پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز انفجاری مهیب قزوین را لرزاند - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز

انتخاب زبان

آخرین اخبار

انفجاری مهیب قزوین را لرزاند

enfejar1

اویان نیوز: در حالی که اخبار تایید نشده حکایت از مجروح و زخمی شدن پنجاه تن در این حادثه دارد، معاون امور عمرانی استاندار هر گونه گزارشی درباره تلفات را رد کرده و می‌گوید: آتش تا ساعاتی دیگر مهار خواهد شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از تابناک، عصر امروز (سه شنبه ۱۶اردیبهشت۹۳) در پی آتش گرفتن انبار بزرگ «روغن خودرو» در خیابان اسدآبادی قزوین، دودی غلیظ سطح شهر را فرا گرفت و اوضاع شهر را به حالت اضطراری در آورد. شدت آتش سوزی به حدی گزارش شده که تلاش آتش نشانان ایستگاه های مختلف شهر برای اطفا آن تا کنون ثمر نداده و گفته می‌شود تا پایان یافتن مواد سوختنی ادامه خواهد داشت.

منوچهر حبیبی، معاون امور عمرانی استاندار قزوین در این باره گفت: تاکنون از آتش سوزی مهیب قزوین هیچ تلفات جانی گزارش نشده است و آتش نشانان توانستند آتش را کنترل کنند و مهار آن تا دو ساعت (حوالی نیمه شب) ادامه خواهد شد.

وی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: ایستگاههای آتش نشانی الوند، محمدیه، محمودآباد و اقبالیه برای مهار آتش در صحنه حادثه حضور دارند و به استانهای همجوار نیز اعلام آماده باش شده است.

وی تاکید کرد: علاوه بر حضور دستگاه‌های امدادی از جمله اورژانس، هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی، شرکت‌های گاز، آب و برق نیز در صحنه حاضر هستند و تمهیدات لازم نیز اندیشیده شده است.

همچنین خبر می‌رسد که خیابان‌های منتهی به محل آتش‌سوزی هم تا شعاع دو کیلومتری مسدود شده و امکان حضور خبرنگاران در صحنه وجود ندارد.

تلاش آتش نشانان برای ممانعت از سرایت آتش به انبار چوبی که در مجاورت محل حادثه قرار دارد ادامه دارد و تردد تانکرهای آب برای کمک به آتش نشانان جریان دارد.

در حال حاضر برخی شایعات حاکی از زخمی شدن ۵۰ نفر است که بهتویی رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی این خبر را تکذیب کرد و گفت: یک دستگاه اتوبوس آمبولانسی در نزدیکی محل حاضر شده تا در صورت بروز مصدومیت اقدامات لازم را انجام دهد.

طبق گزارش‌ها در زمان حادثه فقط نگهبان انبار در محل حضور داشته است.

نیروهای آتش نشانی برای مهار آتش روغن خودرو‌ها را به نهرهای آب در سطح شهر هدایت کردند که طبق شواهد، مردم با بشکه و پمپ در حال جمع آوری این روغن‌ها هستند.

روغن‌های آزاد شده به سوی باغستانهای چند صد ساله قزوین هدایت شده است.

درباره این مطلب نظر دهید