انتخاب زبان

سیاسی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

انفجار خودروی بمبگذاری شده در استانبول ۱۱ کشته و ۳۶ زخمی برجا گذاشت

160607070751_istanbul_reuters_512x288_reuters_nocredit

اویان نیوز: در مرکز شهر استانبول در ترکیه انفجاری روی داده و در اثر آن تعدادی کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از بی بی سی، انفجار صبح روز سه شنبه، ١٨ خرداد (٧ ژوئن)، در یکی از مناطق پر ازدحام مرکز شهر استانبول و زمانی روی داد که یک خودرو حامل ماموران پلیس ضد شورش از محل عبور می‌کرد. عامل این انفجار بمب کنترل از راه دور بوده که در یک خودرو کارگذاری شده بود و احتمال دارد خودرو ماموران پلیس هدف بمب‌‌گذاران بوده باشد.

استاندار استان استانبول کشته شدن یازده نفر، شامل هفت مامور پلیس و چهار غیرنظامی و زخمی شدن دست کم سی و شش نفر دیگر را تایید کرده و گفته است که وضع برخی از زخمی‌های این انفجار وخیم است.

خبرگزاری فرانسه گفته است که انفجار در نزدیکی یک ایستگاه مترو واقع در حوالی یکی از مکان‌های تاریخی و توریستی در استانبول به وقوع پیوسته است. محل انفجار از دانشگاه استانبول فاصله چندانی نداشته و براساس برخی گزارش‌ها، باعث لغو امتحانات در روز سه‌شنبه شده است.

خبرگزاری رسمی آناتولی گفته است که این انفجار به چند خودرو و چند ساختمان واقع در نزدیکی محل خسارات کرده است. در تصاویر تلویزیونی از محل انفجار هم خسارات وارد شده به ویترین فروشگاه‌ها و پنجره ساختمان‌ها دیده می‌شود.

از آغاز سال جاری میلادی، چند انفجار شدید در شهرهای ترکیه روی داده که تلفاتی برجای گذاشته و همچنین باعث کاهش شمار جهانگردان شده است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت انفجار روز سه‌شنبه استانبول را برعهده نگرفته اما در گذشته، مقامات امنیتی ترکیه حزب کارگران کرد – پ‌ک‌ک – را مسئول برخی از بمب‌گذاری‌ها معرفی کرده بودند.

در سال جاری، یک گروه انشعابی پ‌ک‌ک که خود را «بازهای آزادی کردستان» می‌خواند مسئولیت چند بمب‌گذاری را برعهده گرفته و ماه گذشته نیز پ‌ک‌ک گفت که مسئول انفجاری در استانبول بوده که در اثر آن، دست کم هشت نفر کشته شد.

درباره این مطلب نظر دهید