اهر؛ درگیری اهالی روستای زندآباد با ماموران نیروی انتظامی - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز - پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز اهر؛ درگیری اهالی روستای زندآباد با ماموران نیروی انتظامی - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز

انتخاب زبان

آخرین اخبار

اهر؛ درگیری اهالی روستای زندآباد با ماموران نیروی انتظامی

مس انجرد

اویان نیوز: پنجشنبه تعدادی از اهالی روستای زندآباد اهر با ماموران نیروی انتظامی درگیر شدند؛ گفته شده در این درگیری دو مامور زخمی شدند.

به گزارش اویان نیوز، پنجشنبه ۱۴مرداد۹۵ دو بولدوزر با همراهی تعدادی از ماموران نیروی انتظامی برای «حفاری و استخراج مس» در زمین زراعی یکی از روستاییان حاضر می شوند.

به گفته اهالی، صاحب ملک اجازه حفاری به کارکنان معدن را نمی دهد و با ماموران انتظامی درگیر می شود.

به گفته یکی از اهالی روستای زندآباد، صاحب ملک که نتوانسته بود مانع از حفاری شود با دیگر اهالی روستا، با ماموران انتظامی و کارکنان معدن درگیر می شوند.

گفته شده در این درگیری دو مامور پلیس زخمی شدند.

پس از آن، روستاییان معترض راه معدن مس انجرد را بسته و خواستار پاسخگویی مسئولان معدن شده اند.

روستاییان می گویند رگه هایی از این معدن مس، از داخل زمین های زراعی عبور می کند و مسئولان معدن «درصدد استخراج مس از زمین های زراعی» آنها هستند.

در شهریور سال ۱۳۹۴ خبرگزاری تسنیم، در گزارشی از «بروز برخی مشکلات بین اهالی روستا» و به تعطیلی کشیده شدن معدن مس انجرد خبر داده بود.

به نوشته تسنیم «به دلیل مسافت ۱ کیلومتری بین کارخانه کنسانتره و معدن، عوامل شرکت برای احداث جاده قصد به خریداری اراضی روستائیان را داشتند که در نهایت با مخالفت اهالی روستاهای انجرد و زند آباد، مانع پیشروی و توسعه این معدن شدند و امکان ادامه فعالیت آنها را گرفته‌اند.»

درباره این مطلب نظر دهید