انتخاب زبان

آخرین اخبار

اهر : برگزاري مراسم بزرگداشت روز زندانيان سياسي آذربايجانی

1305323_519610671461483_979129777_n

اویان نیوز: روز جمعه ۲۹شهریور۹۲ فعالان ملی – مدنی آذربایجانی در شهر اهر همزمان با تولد فعال محبوس آذربایجانی سعید متین پور و روز زندانیان سیاسی آذربایجانی با حضور در منزل محرم کامرانی این روز را گرامی داشتند.

به گزارش اویان نیوز، در ابتدای این مراسم محرم کامرانی ضمن خوش آمدگویی به حاضرین سعید متین پور را نماد ملی آذربایجان نامید.

 محرم کامرانی فعال ملی – مدنی آذربایجانی روز تولد سعید متین پور فعال محبوس آذربایجانی را در کنار روز زندانی سیاسی آذربایجانی، روز نماد ملی آذربایجان نامید و گفت: سعید موتور متحرک زنجان بود و در بیداری و آگاهی بخشیدن نقش بسیار موثری داشت. وی با آرزوی اینکه روزی فرا رسد که کسی به خاطر اظهار عقیده خود بازداشت و شکنجه نشود، با ذکر خاطره ای از سعید متین پور، از دید باز و تحلیل های بسیار بالای وی یاد نمود.

ابراهیم نوری فعال ملی – مدنی آذربایجانی سیاست حاکمیت از زندانی کردن فعالان ملی را فاصله انداختن و جدا نمودن آنها از ملت خود عنوان نمود.

وی با شاره به  وظیفه دیگر فعالین آذربایجانی برای مقابله با این سیاست گفت: فعالان ملی در وهله اول باید ادامه دهنده راه محبوسین حرکت ملی آذربایجان باشند و در این مدت با دیدار از خانواده ایشان از لحاظ روحی هم که شده به آنها انرژی دهند وبا گرامی و بزرگداشت محبوسین و با فعالیت خود ادامه دهنده راهشان باشند.

وی روز زندانیان سیاسی آذربایجانی را با روز حقوق بشر در جهان برابر دانسته و زندانی نمودن فعالین به خاطر عقیده را محکوم نمود.

در ادامه این مراسم اکبر جهانگیری و فرج نوری از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی ساکن اهر به طور جداگانه با خواندن شعر این روز را گرامی داشتند.

در انتهای این مراسم اکبر ابولزاده فعال ملی- مدنی آذربایجانی با ذکر بیوگرافی از سعید متین پور به فعالیت و بازداشت های این فعال آذربایجانی پرداخت.

اکبر ابولزاده با اشاره به مصاحبه اخیر عطیه طاهری همسر سعید متین‌پور که “سعید را استثنای قاعده ائوین” خوانده بود، گفت: عدم مرخصی در این ۵ سال ، مخالفت با آزادی مشروط ایشان و آزادی اخیر تعدادی از زندان سیاسی مرکزگرا و عدم آزادی سعید را برشمرد.

وی افزود: مرکزگراها نسبت به آذربایجان همیشه استعمارگرایانه و تبعیض آمیز برخورد کرده اند و علت عدم آزادی مشروط سعید متین پور آذربایجانی بودن ایشان بوده و حال آذربایجان شاهد برخورد تبعیض آمیز با زندانیان خود می باشد.

وی به مساله انسجام در حرکت ملی اشاره نموده و گفت: فعالان حرکت ملی در شرایط کنونی باید منسجم تر و فعالتر از همیشه عمل نموده و نسبت به فعالان صادق حرکت ملی همچون گذشته با احترام رفتار نمایند و در آخر آزادی محبوسین حرکت ملی را آرزو نمودند.

1292003_519609511461599_1077038024_n 1305323_519610671461483_979129777_n

درباره این مطلب نظر دهید