انتخاب زبان

آخرین اخبار

اورمیه : اسماعیل میرزایی همچنان در بازداشت بسر می برد

eli mirzayi

اویان نیوز: اسماعیل علی میرزایی فعال سیاسی آذربایجانی همچنان در بازداشت بسر می برد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از آذوح، روز جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۲ اسماعیل علی میرزائی مسئول جبهه مشارکت استان آذربایجان غربی در منزل شخصی خود بازداشت گردید. وی در طول این مدت تنها یکبارموفق به تماس تلفنی با خانواده خود شده است. مامورین امنیتی با حضور در منزل این فعال سیاسی آذربایجانی ضمن جمع آوری کتاب ها و دست نوشته های شخصی، کامپیوتر وی را نیز ضبط نموده اند. همچنین مامورین امنیتی چند روز پس از بازداشت وی نیز با حضور مجدد در منزل وی، باقی کتابها و وسایل شخصی وی را با خود برده اند.

نزدیکان اسماعیل علی میرزایی با ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی این فعال سیاسی آذربایجانی از تهدیدهای مکرر ارگانهای امنیتی خبر می دهند. نگار انتخابی، از اعضای آذوح و پناهنده ی سیاسی مقیم سوئد در این خصوص می گوید: ” نیروهای امنیتی ایران هیچ گونه اطلاعاتی در مورد ایشان نداده اند و با تهدید خانواده ی وی آنها را مجبور به سکوت کرده اند. در آخرین صحبتی که با خاله ام داشتم، از وضعیت همسرش پس از آخرین تماس که در ابتدای بازداشت بود هیچ اطلاعی نداشت و می گفت دادگاه انقلاب اورمیه هم هیچ جوابی نمی دهد. حتی محل نگهداری و ارگان بازداشت کننده هم معلوم نشده است. مامورین امنیتی با تماسهای تلفنی مداوم، تهدید کرده اند درصورت پیگیری پرونده ی آقای میرزائی مشکلاتی را برای اعضای خانواده ی وی ایجاد خواهند کرد.” وی می افزاید: “در روزهای اولیه ی بازداشت، نیروهای جبهه ی اصلاحات سعی می کردند که دستگیری آقای اسماعیل علی میرزایی را به دلیل حمایتش از آنها نشان دهند. اما بعد از آنکه پیگیریها مشخص کرد دستگیری ایشان به دلیل مسایل ملی آذربایجان و ارتباط با گروههای آذربایجانی بوده است، اخبار بازداشت وی را به کلی بایکوت کردند.”

گفتنی است پیش از این نیز یک مقام امنیتی در گفت و گو با ندای اورمیــه ادعای عارف، نامزد انتخابات ریاست جمهوری، را تکذیب کرده و گفته بود “اسماعیل میرزائی به دلیل توهین به نظام و طرح مسائل قومیتی بازداشت شده و دستگیری اش هیچ گونه ارتباطی به آقای عارف یا فعالیت های انتخاباتی ایشان ندارد. فرد مذکور، یکی از افراطیون قومی استان ما و متولد نقده می باشد و در تاریخ ۹۲/۲/۲۸ به دلایل فراوان، از جمله توهین به نظام و مطرح کردن مسائل قومیتی و ضدامنیتی در صفحه فیس بوکش دستگیر شده است.”

عارف مدعی شده بود یکی از میزبانان وی در اورمیه به اتهام میزبانی از وی بازداشت شده و سه هفته بدون اطلاع خانواده وی از وضعیتش در بازداشت به سر می برد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

علی میرزایی، فعال سیاسی آذربایجانی بازداشت شد

درباره این مطلب نظر دهید