انتخاب زبان

آخرین اخبار

اورمیه: برخورد ماموران امنیتی با تماشاگران مسابقات بین المللی کاراته

81726861-70107267

اختصاصی اویان نیوز: دیروز یک نفر از تماشاگران در سالن غدیر شهر اورمیه به دلیل تشویق تیم ملی جمهوری آذربایجان در مسابقات بین المللی کاراته بازداشت و پس از چند ساعت آزاد شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، پنجشنبه ۲۹مرداد۹۴ پارسا جعفردوست فعال هویت طلب اهل اورمیه و بازیکن تیم فوتبال شهرداری اورمیه به دلیل تشویق تیم ملی جمهوری آذربایجان در مسابقات بین المللی کاراته هنگام خروج از ورزشگاه غدیر از سوی ماموران امنیتی بازداشت، پس از چند ساعت آزاد شد.

ماموران امنیتی، حاضران در ورزشگاه را تهدید کردند که از تشویق تیم ملی جمهوری آذربایجان اجتناب کنند.

ماموران امنیتی همچنین سینا حسنی و علی عزیزی دو نفر از فعالان  هویت طلب حاضر در ورزشگاه غدیر اورمیه را تهدید به بازداشت کردند.

به گفته بازیکنان تیم ملی جمهوری آذربایجان، ارگان های امنیتی به اعضای این تیم هشدار داده اند از گفتگو با مردم خودداری کنند.

در همین حال در مراسم افتتاحیه این رقابت های که عصر دیروز برگزار شد دو گروه رقص از شهر اورمیه در این مراسم هنرنمایی کردند که با استقبال اعضای تیم ملی جمهوری آذربایجان همراه بود.

به گفته شاهدان، ماموران امنیتی با دخالت در این مراسم مانع از ادامه رقص این گروه ها شده اند.

پیشتر روز ۱۹اردیبهشت۹۳ محمد تمدن سرای و یاسر اکبری نیز در جریان مسابقات کاراته بازداشت شده بودند.

محمد تمدن سرای در دادگاه بدوی به اتهام تبلیغ علیه نظام  از طریق «برافراشتن پرچم جمهوری آذربایجان در سالن غدیر و هواداری از جریان های تجزیه طلب و قوم گرایانه» به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به  ۱ ماه تقلیل یافت.

یازدهمین دوره مسابقات بین المللی کاراته جام صلح و دوستی اورمیه با رقابت کاراته کاهای داخلی و خارجی در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه پیش از ظهر پنجشنبه آغاز شد.

این مسابقات در چهار رده سنی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان آغاز شده و دو روز ادامه خواهد داشت ۳۰۰ نفر ورزشکار و ۲۰۰ نفر عوامل اجرایی داخلی و خارجی از کشورهای آذربایجان، فرانسه، کویت، عراق، افغانستان، پاکستان، فرانسه، الجزایر و ایران حضور دارند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اورمیه: دادگاه تجدیدنظر حکم ۳ فعال آذربایجانی را تقلیل داد

اورمیه: ۲۲ ماه زندان برای ۴ نفر از فعالان آذربایجانی

اورمیه: دادگاه محمد تمدن و یاسر اکبری برگزار شد

اورمیه: محمد تمدن و یاسر اکبری به دادگاه احضار شدند

 اورمیه: تماشاگران کاراته به دادگاه احضار شدند

اورمیه: محمد تمدن و یاسر اکبری آزاد شدند

اورمیه: بازداشت تماشاگران کاراته در سالن غدیر

درباره این مطلب نظر دهید