انتخاب زبان

آخرین اخبار

اورمیه: تجمع اعتراضی معلمان در اداره آموزش و پرورش/گزارش تصویری

urmu mellim (9)

اختصاصی اویان نیوز: معلمان و فرهنگیان شهر اورمیه در اعتراض به تبعیض های اعمال شده بر معلمان در محوطه اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی تجمع کردند.

به گزارش اویان نیوز، صبح پنجشنبه ۱۷اردیبهشت۹۴ حدود ۵۰۰ نفر از معلمان و فرهنگیان شهر اورمیه در اعتراض به تبعیض های اعمال شده بر معلمان در محوطه اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی تجمع کردند.

باقری مسئول امور صنفی معلمان شهر اورمیه سخنان خود را با چند بیت شعر تورکی آغاز کرد و گفت: تبعیض باعث اختلاف و اعتراض می شود، با اعمال تبعیض اعتراض ها را بیشتر از این نکنید.

باقری خواستار پایان تبعیض علیه معلمان شد و در خطاب به مسئولان بیان کرد: حقوق معلمان را از زیر خط فقر بالاتر ببرید.

سپس مردانی یکی از دبیران شهر اورمیه به برخی مشکلات معلمان اشاره کرد و گفت: با وجود کسر پول های بیمه هیچ گونه امکانات درمانی و رفاهی بیمه در اختیار معلمان قرار نمی گیرد.

این دبیر ریاضی به دلیل از بین رفتن شان و منزلت معلم، خواستار عزل وزیر آموزش و پرورش شد.

وی عدم امکانات دهی در باشگاه فرهنگیان و کانون بازنشستگان فرهنگیان را از دیگر مشکلات این قشر عنوان کرد و سخنان خود را با یکی از شعرهای تورکی هوشنگ جعفری به پایان برد.

در هفته های اخیر موج اعتراضات معلمان بیشتر شده و معلمان در اغلب شهرهای آذربایجان و ایران با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار تحقق مطالبات خود شدند.

urmu mellim (2) urmu mellim (3) urmu mellim (4) urmu mellim (5) urmu mellim (6) urmu mellim (7) urmu mellim (8) urmu mellim (9) urmu mellim (10) urmu mellim (11) urmu mellim (12) urmu mellim (13) urmu mellim (14) urmu mellim (15) urmu mellim (16) urmu mellim

سابقه خبر در اویان نیوز:

تجمع ۷۰۰ معلم اردبیلی در اعتراض به تبعیض حقوقی بین کارکنان دولت

تجمع اعتراضی معلمان در شهرهای تبریز و هشترود

درباره این مطلب نظر دهید