انتخاب زبان

جنبش دانشجویی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

اورمیه: مراسم بزرگداشت "روز دانشجو" صحنه طرح مطالبات آذربایجان شد

1058118_161

 اویان نیوز: مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه اورمیه صحنه طرح مطالبات آذربایجان شد و مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

بنا بر اطلاع اویان نیوز، مراسم بزرگداشت روز دانشجو چهارشنبه ۱۷ آذر۹۵ در دانشگاه اورمیه برگزار شد.
فاطمه راکعی نماینده دوره ششم مجلس ایران و شهربانو امانی دیگر فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده دوره پنجم و ششم اورمیه در مجلس ایران سخنرانان این مراسم بودند.
این مراسم که از ساعت ۱۸ عصر در سالن چمران دانشگاه اورمیه و در حضور قریب به ۱۰۰۰ دانشجو برگزار شد شاهد حواشی زیادی بود.
دانشجویان ضمن اعتراض به فشار”حراست” و دفتر “نهاد رهبری” در دانشگاه و خفگان حاکم بر فضای دانشگاه‌ها خواستار تریبونی برای بیان حرف‌هایشان شدند.
علی درگاهی مدیرمسئول نشریه دانشجوئی یول، ضمن انتقاد از فضای خفقان دانشگاه اعم از تعلیق نشریه‌ها و کارشکنی در صدور مجوز کانون آذربایجان‌شناسی، به برخوردهای امنیتی با رسانه‌ها و خبرنگاران که با حکم‌های طولانی‌مدت بهترین سال‌های عمرشان را در بندهای سیاسی زندان‌ها سپری میکنند اعتراض کرد.
سخنان این دانشجوی هویت طلب آذربایجانی مورد استقبال حضار قرار گرفت و دانشجویان با شعار “زندانی سیاسی آزاد باید گردد” خواستار آزادی فعالین مدنی در بند شدند.
در بخش دیگری از سخنان این دانشجو نسبت به فشارهای نهادهای امنیتی به فعالین مدنی آذربایجان اشاره شد و نسبت به وضعیت بد شرایط نگهداری فعالین در بند و بی توجهی به اعتصاب غذای آنها از سوی مسئولان قضایی اعتراض شد.
دانشجویان حاضر در سالن با شعار “مرتضی مرادپور آزاد باید گردد” به اعلام حمایت از این زندانی سیاسی آذربایجانی که در ۴۵مین روز از اعتصاب غذای خود قرار دارد پرداختند.
محکومیت تلاش برای ریشه‌کن کردن زبان و هویت تورکی و خشکی دریاچه اورمیه از دیگر مباحث سخنان این دانشجوی هویت‌طلب بود که با اقبال و تشویق حاضرین همراه شد.
در بخش دیگری از این مراسم یکی از دانشجویان ضمن خواندن شعری از تلاش “یاشار سلطانی” روزنامه‌نگار افشا کننده فساد مالی شهرداری تهران تقدیر کرد.
یاشار سلطانی سردبیر سایت معماری نیوز پس از افشای تخلفات گسترده مالی در شهرداری تهران برای مدتی بازداشت شده بود.
با اجرای نمایش گروه تئاتر دانشگاه در نهایت این مراسم در ساعت ۲۱:۰۰ به پایان رسید.

55

بزرگداشت روز دانشجو،۱۷ آذر۹۵
سالن شهید چمران دانشگاه اورمیه

درباره این مطلب نظر دهید