انتخاب زبان

آخرین اخبار

اورمیه: معترضان به تروریسم از اتهامات وارده تبرئه شدند

24xurdad

اختصاصی اویان نیوز: ۲ نفر از معترضان به تروریسم در شهر اورمیه از اتهامات وارده تبرئه شدند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، عطا کریمی (فعال محیط زیستی) و مهدی مجرب نیا (دانش آموز و بازیکن والیبال) دو تن از بازداشت شدگان اعتراضات ضد تروریستی  روز ۲۴مهر۹۳ از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی شهر اورمیه از اتهامات وارده تبرئه شدند.

پس از صدور این حکم نماینده دادستان عمومی و انقلاب اورمیه به این رای اعتراض نموده و این پرونده بار دیگر در دادگاه تجدید نظر بررسی گردید.

محمد جلیل زاده رئیس شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی با رد اعتراض نماینده دادستان عمومی و انقلاب اورمیه این حکم را تایید نمود.

این دادگاه با توجه به اینکه در لایحه ی نماینده دادستان «ایراد موجه و مدللی که موجب فسخ دادنامه شود به عمل نیامده و دادنامه با استناد و با رعایت قواعد و مقررات آئین دادرسی کیفری صادر شده و نامبردگان علیه گروهکهای تروریستی داعش، پژاک و پ ک ک شعار داده اند» با رد اعتراض نماینده دادستان این حکم را تایید نموده است.

با وجود تاکید ماده ۳۰۰ قانون آیین دادرسی کیفری مبنی بر ابلاغ دادنامه به «اصحاب دعوا» حکم دادگاه بدوی به این فعالان ابلاغ نگردیده و پس از تایید حکم در دادگاه تجدیدنظر به ایشان ابلاغ شده است.

عطا کریمی و مهدی مجرب نیا روز ۱۰دی۹۳ در شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی شهر اورمیه به اتهام اخلال در نظم عمومی با شرکت در تجمع غیر قانونی محاکمه شدند.

پنجشنبه ۲۴مهر۹۳ در پی فراخوان فعالان ملی و صفحات فیس بوکی آذربایجانی جمعی از شهروندان اورمیه در اعتراض به اقدامات تروریستی در منطقه تظاهرات ضد تروریستی برگزار کردند.

این تجمع به صورت جداگانه در خیابان سرداران و میدان ولایت فقیه (مرکز) شهر اورمیه با حضور ده ها تن از شهروندان و فعالان مدنی آذربایجانی برای دقایقی برگزار گردید.

در پی این تجمع عطا کریمی و مهدی مجرب نیا در میدان ولایت فقیه (مرکز) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه آگاهی متنقل شدند.

روز ۵آبان۹۳ عطا کریمی پس از ۱۱ روز بازداشت با قرار وثیقه ۱۰ میلیون تومانی و روز ۲۸مهر۹۳ مهدی مجرب نیا پس از ۴ روز بازداشت با قرار کفالت ۱۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی اورمیه آزاد گردیدند.

براساس گفته های غیر موثق، ماموران امنیتی علت بازداشت این افراد را شرکت در تجمع اعتراضی علیه گروه های پژاک و پ ک ک عنوان نموده و در مراحل بازجویی به دلیل اعتراض ایشان به این گروه ها، مورد آزار و اذیت قرار داده اند.

پیشتر عطا کریمی (۳۰ ساله)، روز ۱۹خرداد۹۳ به همراه چندین تن دیگر از فعالان اورمیه بازداشت و پس از یک هفته با قرار وثیقه ۲۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی اورمیه آزاد شده بود.

در پی این بازداشت، شعبه ۱ دادگاه انقلاب اورمیه عطا کریمی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم نمود.

وی همچنین روز ۱۳فروردین۸۹ به دلیل شرکت در تجمع اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه در پل میانگذر شهید کلانتری بازداشت شده بود.

مهدی مجرب نیا متولد ۱۳۷۵، دانش آموز و بازیکن یکی از تیم های والیبال اورمیه می باشد.

پیشتر نیز روز ۲۰مهر۹۳ دهها تن از دانشجویان دانشگاه اورمیه راهپیمائی بر ضد گروه های داعش، پ ک.ک، پژاک در حمایت از مردم آسیب دیده آمرلی، کرکوک، تلعفر و عین العرب(کوبانی) برگزار کردند.

دادنامه ضد تروریسم

سابقه خبر در اویان نیوز:

دادگاه معترضان به تروریسم در اورمیه برگزار شد

عطا کریمی از زندان اورمیه آزاد شد

مهدی مجرب نیا از زندان اورمیه آزاد شد

اورمیه: تفهیم اتهام بازداشت شدگان ۲۴ مهر/ دو تن از بازداشت شدگان به زندان اورمیه منتقل شدند

تظاهرات ضد تروریستی مردم اورمیه با دخالت پلیس به خشونت کشید

راهپیمائی ضد تروریستی دانشجویان دانشگاه اورمیه

اورمیه: مانور نیروی انتظامی با شعارهای ضد تروریستی پایان یافت

دانشجویان دانشگاه تبریز «جنایات داعش» را محکوم کردند

درباره این مطلب نظر دهید