انتخاب زبان

آخرین اخبار

اورمیه: نخستین دانشکده طب ایران موزه می شود

1431257621608_69874

اویان نیوز: پس از تخریب بخش هایی از نخستین ساختمان دانشکده طب ایران، مسئولان استان آذربایجان غربی از تبدیل این بنای تاریخی به اولین موزه طب ایران خبر می دهند.

به گزارش اویان نیوز از ایسنا، نخستین دانشکده طب ایران ساختمانی در دو طبقه با پله‌های چوبی و درهای قدیمی است که دانشجویان زیادی وارد آن شده و به عنوان پزشک از آن خارج شده‌اند و قطعا هم‌اکنون در بهترین مطب‌های کشور طبابت می‌کنند، ساختمانی که روزگاری محل کسب علم و دانش بوده امروز با بی‌مهری‌هایی مواجه شده و به دلیل نرسیدن اعتبارات مورد نیاز برای مرمت به سمت متروکه شدن پیش می‌رود.

جلیل جباری، مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌غربی در این باره گفت: نخستین دانشکده طب کشور قرار است تبدیل به یک موزه تخصصی طب شود، هم‌اکنون وضعیتش اضطراری نیست هر چند که ما به وضعیت موجود آن هم حساس هستیم.

وی از امضای توافقنامه سه‌جانبه‌ای میان دانشگاه اورمیه، استانداری و میراث فرهنگی خبر داد و تصریح کرد: بر اساس این توافق قرار است استاندار اعتبار لازم برای مرمت این دانشکده را در بودجه ۹۴ ببیند و ریاست دانشگاه اورمیه هم با توجه به درک اهمیت موضوع قرار است همکاری لازم را داشته باشد تا مرمت اضطراری و استحکام‌ بخشی بنا آغاز شود.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌ غربی افزود: منتظریم بخشی از اعتباری که لازم است اختصاص یابد، ضمن اینکه دانشگاه هم متعهد شده است کار تجهیز این موزه را انجام دهد تا به عنوان اولین موزه طب راه‌اندازی شود.

جباری افزود: قرار است با همکاری دانشگاه اورمیه اولین اشیا و لوازم تاریخی مرتبط با طب از مراکز آموزشی، علمی و بیمارستانی سطح کشور جمع‌آوری شود و در این موزه به معرض نمایش قرار گیرد.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

اورمیه: سقف نخستین دانشکده طب ایران تخریب شد

 

درباره این مطلب نظر دهید