انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ایران : اکثر سالن های سینما تا پایان سال جاری تعطیل می شوند

27b30e03-fc53-4416-a506-91860265c7cd_16x9_600x338

اویان نیوز:محمد رضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران ایران از وضعیت بد سالن‌های سینمایی و نگرانی گسترده مدیران سینما‌ها در کشور خبر داد و گفت بسیاری از سالن های سینما در ایران تا پایان سال جاری، تعطیل می شوند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از العربیه فارسی،محمدرضا صابری در گفتگو با خبرگزاری ”ایلنا”، اظهار داشته است: ”متأسفانه وضع سالن‌های سینمایی امروز اصلاً مطلوب نیست و همین امر باعث نگرانی‌ شدیدی در بین سینماداران شده و آن‌ها را مجبور کرده است تا مشکلات خود را با وزارت ارشاد در میان بگذارند.”

وی ادامه داده است: ”میزان استقبال مخاطبان از فیلم‌های روی پرده به هیچ عنوان خوب نیست و همین امر نه تنها نگرانی بعضی از صاحبان فیلم‌ها را به دنبال داشته بلکه باعث نگرانی بسیاری از مدیران سالن‌های سینمایی شده است. و اگر این وضعیت اقتصادی همچنان ادامه داشته باشد باید منتظر اتفاقات بدی بود.”

صابری با تأکید بر لزوم به کارگیری یک راه‌حل جدی برای حل این مسئله گفته است: ”اکثر سینماهایی که در کشور فعال هستند نگران ادامه حیات خود هستند و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند تا پایان سال بسیاری از سالن‌های سینمایی تعطیل می‌شوند. تعدادی از آن‌ها نیز که امروز فعالیت می‌کنند و یا چراغشان روشن است فقط به دنبال این هستند که به حیات خود ادامه دهند و بیشتر آن‌ها سوددهی ندارند.”

درباره این مطلب نظر دهید