انتخاب زبان

آخرین اخبار

ایران: تصویب راه اندازی مدارس دو زبانه در استان های مرزی

مدرسه

اویان نیوز: نماینده دانش آموزان خوزستان در مجلس دانش آموزی کشور گفت: راه اندازی مدارس دو زبانه در استان های مرزی کشور تصویب شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایرنا، محمد ابراهیمی روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سازمان دانش آموزی استان خوزستان اظهار کرد: از سال آینده در مناطق مرزی خوزستان مدارس دوزبانه راه اندازی می شود.

وی گفت: در سال تحصیلی جدید در استان کردستان به صورت پایلوت مدرسه دو زبانه راه اندازی شد و مقرر شده است در سال آینده در خوزستان نیز این مدارس راه اندازی شود.

عضو هیات رییسه مجلس دانش آموزی کشور در ادامه بیان کرد: از دیگر مصوبات این مجلس تدوین منشور حقوق دانش آموزی است که از شاخص های این منشور برابری حق و حقوق دانش آموزان در بحث جنسیت، آموزش و منطقه تحصیلی است.

ابراهیمی افزود: این منشور که به شورای عالی آموزش کشور ابلاغ شد با هزینه مجلس دانش آموزی کشور تهیه شده و بزودی به دانش آموزان اعلام تا با حقوق خود آشنا شوند.

نماینده دانش آموزان خوزستان در مجلس دانش آموزی کشور افزود: گسترش عدالت آموزشی و یکسان سازی سطح آموزش در کشور از دیگر مواردی است که از سوی سازمان دانش آموزی خوزستان به مجلس دانش آموزی کشور پیشنهاد و به تصویب رسید.

درباره این مطلب نظر دهید