انتخاب زبان

آخرین اخبار

ایران خودرو: احداث ایران خودرو در تبریز توجیه اقتصادی ندارد!

b3270

اویان نیوز: در حالی مسئولان گروه صنعتی ایران خودرو از عدم توجیه پذیری احداث ایران خودرو آذربایجان در تبریز خبر می دهند که تولید آزمایشی این کارخانه دو سال پیش انجام شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر نیوز، بعد از آنکه آذرماه ۱۳۹۰ مقامات ارشد استانی از استاندار آذربایجان شرقی گرفته تا فرمانده لشکر عاشورا، از نمایندگان مجلس گرفته تا مدیران کل شیرینی افتتاح آزمایشی کارخانه ایران خودرو آذربایجان را نوش جان کردند و روبان قرمز رنگ را بریدند کمتر کسی فکر می کرد که بعد از تولید تنها پنج دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ درهای این کارخانه بسته خواهد شد.

کارخانه ایران خودرو آذربایجان با سرمایه گذاری مشترک بخش خصوصی و گروه صنعتی ایران خودرو قرار بود در آذربایجان شرقی پژو ۲۰ و پژو ۲۰۷ تولید کند که متاسفانه در پنج ماهه اول فعالیت با تولید پنج دستگاه خودرو چرخ های تولیدش متوقف و درهای آن بسته شد.

بیگی : ایران خودرو به تعهدات اش عمل کند

استاندار آذربایجان شرقی می گوید: این کارخانه با وجود اینکه همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و نیروی انسانی آموزش دیده اش تکمیل است لاکن متوقف شده است.

وی در خصوص مذاکراتشان با مسئولان ایران خودرو اظهار داشت: آخرین مذاکرات ما با ایران خودرو به درخواست تسهیلات از سوی آنان منتهی شد که ما نیز از محل صندوق توسعه ملی متعهد شدیم تسهیلات را تامین کنیم ولی با این وجود هنوز کارخانه متوقف مانده است.

این گزارش می افزاید، تاسیس سایت دوم ایران خودرو در تبریز از مصوبات سفر هیئت دولت به استان بود که در محلی به وسعت  ۴۵۰ هزار متر مربع احداث شده و به صورت مستقیم برای ۷۵۰ نفر فرصت شغلی جدید ایجاد می کند حالا آن طور که استاندار آذربایجان شرقی هم اذعان می کند ایران خودرو به تعهدات خود عمل نکرده است.

بیگی می گوید: ایران خودرو به تعهداتی که به بخش خصوصی سپرده بود نتوانسته عمل کند.

وی ادامه داد: بخش خصوصی سهم ۶۰ درصدی و تمام امکانات خود را آورده است لاکن آن بخش از امکانات که متعلق به ایران خودرو بوده به ویژه در بخش تامین قطعات به دلایل مختلف از دادن آنها استنکاف می کند به همین دلیل کارخانه ای به این عظمت ابتر مانده است.

نقش نمانیدگان مجلس در احیای ایران خودرو آذربایجان

در حالی فعالیت کارخانه ایران خودرو آذربایجان متوقف مانده است که رضا رحمانی، یکی از نمایندگان تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و علی علیلو نماینده مردم شبستر نیز رئیس کمیته تحقیق و تفحص از خودروسازان است به همین دلیل انتظار می رفت که مجلس بیش از این ها در این خصوص حساسیت نشان می داد.

میر هادی قره سید رومیانی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم بهره برداری از ایران خودرو آذربایجان با مسئول شمردن مدیران ایران خودرو در تعطیلی این کارخانه می گوید: تذکرات لازم داده شده است ولی هنوز موضوع راه اندازی این کارخانه راه به جایی نبرده است.

وی ادامه داد: این شرکت آماده بهره برداری است و شرکت ایران خودرو نسبت به تعهدات خودش عمل نمی کند و کارخانه نمی تواند به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: اطلاعات و مستنداتی که در دست ما است تا این حد می باشد ولی جوابی که برای این تذکر ارسال کرده بودند جوابی کلی بوده و آن اینکه کارخانه برای بهره برداری آماده نیست.

قره سید تاکید کرد: اما این عدم آمادگی در حالی از سوی مدیران ایران خودرو مطرح می شود که مصاحبه های شخص مدیر عامل ایران خودرو با رسانه در چند ماه گذشته بر خلاف این ادعا است و مکاتباتی که بین مسئولان استانی و مسئولان ایران خودرو انجام شده حکایت از این دارد که ایران خودرو آذربایجان آماده بهره برداری بوده است با این حال این سئوال باقی می ماند که چرا این ها اقدام به انجام تعهدات شان برای بهره برداری از کارخانه انجام نمی دهند.

این گزارش می افزاید، مقامات کارخانه ایران خودرو مایل به مصاحبه با رسانه ها در این خصوص نیستند ولی دیدگاهشان را به طور غیر مستقیم به اطلاع خبرنگاران رسانده اند.

مقامات ایران خودرو می گویند: در شرایطی که سایت اول ایران خودرو در تبریز با نیمی از ظرفیت خود تولید می کند راه اندازی سایت جدید توجیه اقتصادی ندارد!

حال این سئوال مطرح می شود که راه اندازی سایت دوم ایران خودرو در تبریز واقعا توجیه اقتصادی ندارد؟

اگر راه اندازی سایت دوم در کنار سایت اول ایران خودرو تبریز به صرفه نبوده چرا مقامات ایران خودرو همان موقع مخالفت صریح خود را با ایجاد سایت اعلام نکرده است؟

……………………………………….

گزارش از امیر کریم زاد شریفی

درباره این مطلب نظر دهید