انتخاب زبان

آخرین اخبار

ایران دو منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان را بست

azerbaijan-iran-flag226

اویان نیوز: ایران می گوید که بخاطر بسته شدن منطقه گمرکی پلدشت توسط دولت آذربایجان، دو منطقه مرزی جلفا و بیله سوار را در اقدامی متقابل بسته است.

به گزارش اویان نیوز، محمد آیت اللهی مسئول رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در مصاحبه با خبرگزاری ترند ضمن تائید بسته شدن مرزهای جلفا و بیله سوار توسط مرزبانی ایران گفت در پاسخ به “اقدام غیرمتعارف” مرزبانی جمهوری آذربایجان در بستن مرز پلدشت – شاه تختی و بی نتیجه بودن دو روز پیگیری برای بازکردن این مرز، از دیروز عصر مرز های بیله سوار و جلفا بسته شدند.

آیت اللهی در ادامه اظهار داشت : جمهوری آذربایجان به بهانه تیراندازی یک فرد ناشناس به یک تراکتور در منطقه مرزی پلدشت که خوشبختانه تلفات جانی نداشته “در اقدامی غیرمتعارف” مرز پلدشت – شاه تختی را روز چهارشنبه مسدود نمود که این امر موجب بروز مشکلات جدی برای رانندگان و مسافران ایرانی گردید.

وی افزود: بر اساس قوانین و عرف بین المللی معمولا در بروز این گونه حوادث در مناطق مرزی، مرزبانان دو کشور دیدار و موضوع را مدیریت می کنند و در این مواقع هیچ گاه مرزها بسته نمی شوند، اما برغم درخواست مرزبانان ایرانی، طرف آذربایجانی از مذاکره خودداری و اقدام به بستن مرز پلدشت نموده است.

مسئول رسانه ای سفارت ایران گفت: “پس از دو روز خویشتنداری ایران در قبال اقدام غیرمتعارف مرزبانی جمهوری آذربایجان و پس از اطلاع قبلی به طرف مقابل مبنی بر اقدام بازدارنده، مرزهای بیله سوار و جلفا را مسدود کرد”.

درباره این مطلب نظر دهید