انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ایران: «رکورد بی‌سابقه» کاهش قیمت طلا و ارز خارجی

n00212265-b

اویان نیوز: رئیس اتحادیه طلا و جواهر ایران با اشاره به تاثیر عواملی چون مذاکرات اتمی ایران با گروه ۵+۱ در وین خبر داد که نرخ طلا و سکه به «پایین‌ترین حد» خود در سه سال گذشته رسیده است و می‌توان از این روند «به عنوان یک رکورد بی‌سابقه یاد کرد».

به گزارش رادیوفردا به نقل از خبرگزاری ایرنا، قیمت دلار، یورو و پوند نیز در روز سه‌شنبه، ۱۶ تیرماه، به ترتیب ۳۵، ۱۰ و ۵۵ تومان کاهش داشته است.

محمد کشتی‌آرای، رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر، روز چهارشنبه، ۱۷ تیر، گفت که علل گوناگونی چون مذاکرات اتمی ایران و گروه ۵+۱، کاهش قیمت جهانی طلا و مسئله مالی یونان با اتحادیه اروپا، سبب «ایجاد جو روانی» در بازار ارز و «نوسان» قیمت سکه و طلا شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وی اضافه کرد: «انتظار می‌رود تا معلوم شدن نتایج مذاکرات شاهد ادامه روند کاهش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا باشیم.»

در همین حال به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، در معاملات آتی بورس کالای ایران در روز دوشنبه سکه «سررسید» تیرماه به قیمت ۸۷۴ هزار تومان معامله شده است.

قیمت سکه «تسویه سررسید» شهریور نیز روز دوشنبه با دو درصد افت به ۸۷۷ هزار تومان رسید.

به گفته این خبرگزاری، همچنین قیمت سکه در بازار نقدی «افت شدیدی» را در این روز تجربه کرده و قیمت هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی با ۱۴ هزار تومان کاهش به ۸۷۴ هزار تومان رسیده است.

تقاضا برای خرید سکه و کلا «کاهش یافته» و بیشتر افراد مراجعه‌کننده به بازار فروشنده بوده‌اند.

این خبرگزاری با اشاره به همه‌پرسی که آخر هفته گذشته در یونان برگزار شد نوشت که رشد قیمت جهانی طلا «هیچ تاثیری» بر قیمت نقدی و آتی سکه در ایران نداشته و این اتفاق نشان‌دهنده «تاثیر بالای» مذاکرات هسته‌ای بر بازار داخلی طلاست.

به گفته خبرگزاری ایرنا، روز سه‌شنبه نرخ هر دلار آمریکا در بازار آزاد با ۳۵ تومان کاهش نسبت به روز دوشنبه به ۳۲۴۷ تومان رسیده است.

هر یورو نیز در بازار آزاد با ۱۰ تومان کاهش ۳۶۳۰ تومان و هر پوند نیز با ۵۵ تومان کاهش به قیمت ۵۰۷۶ تومان معامله شده است.

درباره این مطلب نظر دهید