انتخاب زبان

صفحه سوم

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ایست قلبی دختر دانشجوی 19 ساله در دانشگاه تبریز

tebriz universty

اویان نیوز: یک دختر دانشجو که در ترم اول یکی از دانشگاه های تبریز تحصیل می کرد، بعدازظهر شنبه بر اثر ایست قلبی درگذشت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایران وایر، معاون دانشجویی و پژوهش این دانشگاه  با تایید مرگ این دختر جوان، به ایرنا گفت: وی دانشجوی ترم اول رشته حقوق این دانشگاه بود. او ساعت ۱۳ و۴۵ دقیقه شنبه همراه دوستان خود در محوطه دانشگاه بود که دچار مشکل در ناحیه قفسه سینه شد و برای مداوا به اورژانس دانشگاه انتقال یافت.

این مقام مسوول درباره نظر پرستار و پزشک‌یار مستقر در اورژانس دانشگاه گفت: در بررسی بالینی از این بیمار مشخص شد وی دچار عارضه قلبی شده است.

اقدام های مربوط به احیای قلبی روی بیمار انجام و با آمبولانس دانشگاه به بیمارستان امام رضا برده شد «اما متاسفانه احیای قلبی در بیمارستان نتیجه بخش نبود و این دانشجوی ۱۹ ساله در بیمارستان جان باخت. »

معاون دانشجویی و پژوهش این دانشگاه ادامه داد: والدین این دانشجو گفته اند دخترشان سابقه بیماری قلبی داشته است.

برخی دانشجویان دانشگاه گفته اند اورژانس مستقر در محوطه دانشگاه و آمبولانسی که در اختیار این مرکز قرار دارد، از امکانات و تجهیزات لازم و کافی برخوردار نیست؛ به طوری که برای حمل بیمار، برانکارد وجود نداشت.

بر اساس اعلام یکی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بسیاری از دانشگاه ها و مرکزهای آموزش عالی استان آذربایجان شرقی درمانگاه ندارند یا درمانگاه های آن ها از امکانات و تجهیزات اورژانسی برخوردار نیستند.

درباره این مطلب نظر دهید