انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ایمن سازی محورهای استان زنجان نیازمند 113 میلیارد ریال اعتبار است

IMG20375539

اویان نیوز: مدیر کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: ایمن سازی راه های مواصلاتی استان نیاز به ۱۱۳ میلیارد ریال اعتبار دارد.

به گزارش مهر، حافظ باباپور عصر سه شنبه در اولین جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل و ایمینی جاده های استان با بیان اینکه ۱۱ درصد اقتصاد کشور مربوط به بخش حمل و نقل می شود اظهار داشت: در حال حاضر ۳۷ میلیلارد ریال برای خط کشی جاده ها، ۳۵ میلیارد ریال برای بازسازی قطعات گاردریل هل، ۱۱ میلیارد ریال برای نگهداری سیستم های روشنایی محورها و احداث روشنایی و ۳۰ میلیارد ریال نیز برای آشکارسازی نقاط حادثه خیز و ساماندهی نصب علائم در محورهای مواصلاتی استان مورد نیاز است که در مجموع برابر ۱۱۳ میلیارد ریال است.

وی افزود: تکمیل مجتمع امداد و نجات نیک پی، پاپایی، چورزق و پری، پل درام چورزق، پل قره بلاغ، ساماندهی تقاطع راه های روستایی با راه های اصلی ایجرود، لکه گیری و روکش آسفالت راه های ایجرود،ایمن سازی محور زنجان –طارم، تهیه ماشین آلات راه داری و ایمن سازی راه های شهرستان ماهنشان و تامین ماشین آلات راهداری شهرستان ایجرود نیاز به ۱۳۶ هزار  میلیون ریال اعتبار دارد  تا به بهره برداری برسند.

باباپور همچنین با اشاره به آمار مقایسه ای در خصوص میزان تردد خودروهای سنگین و سبک در جاده های استان در سال ۹۱ نسبت به سال ۹۰ ادامه داد: در سال ۹۱ میزان تردد خودروهای سنگین در جاده های استان ۰۷٫۲۱ درصد و میزان تردد خودروهای سبک در جاده های استان ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۰ افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در نوروز سال ۹۱ نیز میزان تردد خودروهای سنگین در جاده های استان بیش از ۶۶ درصد و میزان تردد خودروهای سبک در جاده های استان نسبت به سال ۹۰ بیش از ۶۷ درصد رشد داشته است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان در خصوص مقایسه میزان متوفیان استان در سال ۹۰ و ۹۱ درجاده های استان گفت: در سال ۹۰ میزان متوفیان ۳۵۴ نفر و درسال ۹۱ این آمار در جاده های استان به ۳۲۶ نفر رسیده که نشان دهنده کاهش تعداد متفویان در جاده های استان است.

درباره این مطلب نظر دهید