انتخاب زبان

آخرین اخبار

ایوب شیری از زندان تبریز آزاد شد

eyyub shiri

اویان نیوز: ایوب شیری فعال ملی – مدنی آذربایجانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از آذوح، شنبه ۱۲آبان۹۲  ایوب شیری فعال ملی – مدنی آذربایجانی پس از تحمل  ۳۳ روز حبس و موافقت با درخواست آزادی مشروط وی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

 مسئولان قضایی و زندان مرکزی تبریز درحالی با درخواست آزادی مشروط وی موافقت نمودند که تنها ۷ روز از دوران محکومیت این فعال آذربایجانی باقی مانده بود.

پیشتر چندین بار درخواست آزادی مشروط ایوب شیری از طرف مقامات قضایی رد شده بود.

روز ۹مهر۹۲ ایوب شیری فعال ملی – مدنی آذربایجانی در محل کار خود توسط ماموران امنیتی بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان مرکزی تبریز انتقال یافت.

پیشتر ایوب شیری سحرگاه روز ۱۳اردیبهشت۹۰ در منزل پدری خود در تبریز توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. مامورین امنیتی بدون ارائه حکم قضایی اقدام به تفتیش منزل نموده و وسایل شخصی، کتاب ها و کیس کامپیوتر این فعال ملی – مدنی آذربایجانی را با خود برده بودند.

این فعال آذربایجانی از سوی حسن هاشم زاده بازپرس شعبه ۴ بازپرسی دادسرای تبریز با اتهام تبلیغ علیه نظام به دلیل فعالیت های خود در راستای نجات دریاچه اورمیه تفهیم اتهام گردید.

وی در دادگاه انقلاب تبریز به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه زندان (۳ ماه تعزیری و ۳ ماه تعلیقی) محکوم شده و پس از آن به قید وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد گردید.

 سابقه خبر در اویان نیوز:

ایوب شیری فعال مدنی آذربایجانی بازداشت شد

درباره این مطلب نظر دهید