انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

بارش اولین برف پاییزی اردبیل را سفیدپوش کرد/ افت شدید دمای هوا

erdebil qar1

اویان نیوز: پس از گذشت ۵۵ روز از فصل پاییز، بارش برف از دقایقی قبل اردبیل و برخی نقاط استان بویژه مناطق کوهستانی و برفگیر را فرا گرفت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، نفوذ هوای سرد که از چند روز پیش با بارش های متناوب استان اردبیل را تحت تاثیر خود قرار داده بود، از عصر دیروز جمعه با ورود سامانه بارشی جدید ضمن کاهش محسوس دما بارش برف در برخی از شهرستان های استان بویژه در اردبیل مرکز استان با شدت بیشتر آغاز شده و هم اکنون ادامه دارد.

در حال حاضر بارش برف که در برخی شهرهای استان نیز گزارش می شود، علاوه بر اختلال در تردد شهروندان، سطح خیابان ها، معابر و بویژه جاده های مناطق مرکزی استان را لغزنده و با احتمال تصادفات همراه کرده است.

بارش برف در مرکز استان علاوه بر سفید پوش کردن خیابان ها و معابر؛ میزان دید را نیز به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

بارش برف در شهرستان مشگین شهر با توجه موقعیت کوهستانی و نزدیکی به کوه سبلان و شهرهای سرعین، نیر و نمین در مناطق مرکزی استان گزارش می شود.

erdebil qar2

تداوم بارش ها طی دو روز آینده

سرپرست گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیش بینی نفوذ سامانه بارشی از اول روز جمعه در استان یادآور شد: بررسی نقشه ­های هواشناسی نشان داده بودند که از اواخر روز جمعه با ورود سیستم سرد و مرطوب آسمان استان ابری و مه آلود شده و دمای هوا بطور محسوس کاهش می­ یابد.

رسول همتی با اشاره به افت محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سلسیوس تاکید کرد که در اثر ورود این سامانه بارشی، بارش باران در بیشتر مناطق استان انتظار می رفت صمن اینکه بارش ها در مناطق سردسیر به صورت برف پیش بینی می شد.

وی با بیان اینکه در ساعات پایانی امروز با کاهش دما مواجه خواهیم بود، تصریح کرد: بارش ها موجب لغزندگی سطح جاده های بویژه در مناطق کوهستانی شده که رانندگان باید با احتیاط کامل در این مسیرها تردد کنند.

سرپرست گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان با تاکید بر اینکه گردنه های برفگیر استان نیز در این مدت نیز با بارندگی برف و باران مواجه هستند، از شهروندان این استان خواست که از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و یا در صورت سفر به تجهیزات زمستانی مجهز شوند.

درباره این مطلب نظر دهید