انتخاب زبان

آخرین اخبار

بازداشت مادر سینا و نیما حسنی از سوی ماموران امنیتی

6C911A0F-8A2B-4EF8-8561-03638D07EC3D_w640_r1_s_cx0_cy0_cw66

اختصاصی اویان نیوز: عصر شنبه ماموران امنیتی در اقدامی کم سابقه پس از بازداشت سینا حسنی با مراجعه به منزل پدری وی مادر این فعال آذربایجانی را نیز بازداشت کردند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، شنبه ۱۶خرداد۹۴ ماموران امنیتی پس از بازداشت سینا حسنی فعال مدنی آذربایجانی اهل اورمیه با مراجعه به منزل پدری وی گلناز خورشید مادر این فعال آذربایجانی را نیز بازداشت کردند.

یکی از نزدیکان این فعال آذربایجانی در این ارتباط به اویان نیوزمی گوید: ماموران امنیتی پس از مراجعه به منزل پدری وی در صدد بازداشت نیما حسنی برادر سینا بر می آیند اما بعلت نبودن نیما در منزل اقدام به بازداشت مادر وی می کنند.

به گفته این فرد مطلع، ماموران امنیتی در تماس با نیما حسنی عنوان کرده اند در صورت معرفی خود به بازداشگاه ۹ پله مادرش را آزاد خواهند کرد.

nima heseni

شنبه ۱۶خرداد۹۴ سینا حسنی و علی عزیزی دو نفر از فعالان ملی – مدنی آذربایجانی اهل اورمیه از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

هنوزعلت بازداشت این افراد مشخص نشده است.

sina ali

سینا حسنی و علی عزیزی هر دو متولد ۱۳۷۵ و از فعالان مدنی شهر اورمیه می باشند.

پیشتر سینا حسنی روز ۶ تیر۹۲ هنگام عزیمت به دامنه های سهند برای شرکت در مراسم بزرگداشت ۲۶ ژوئن روز جهانی منع شکنجه  بروی پل میانگذر شهید کلانتری از سوی ماموران امنیتی اورمیه بازداشت شده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اورمیه: بازداشت دو نفر از فعالان مدنی آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید