انتخاب زبان

آخرین اخبار

بازداشت و تفهیم اتهام آتیلا سیفی فعال آذربایجانی در دادگاه شهر میاندوآب

atila seyfi

اختصاصی اویان نیوز: امروز آتیلا سیفی فعال آذربایجانی در دادگاه شهر میاندوآب برای دومین بار طی ده روز اخیر تفهیم اتهام و بازداشت شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، سه شنبه ۱۹اسفند۹۳ آتیلا سیفی فعال آذربایجانی اهل میاندوآب (قوشاچای) پس از حضور در شعبه دوم بازپرسی دادگاه این شهر به تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه متهم شد.

وی که برای پیگیری وسایل شخص اش به دادگاه مراجعه کرده بود پس از تفهیم اتهام بازداشت و با قرار ضمانت آزاد گردید.

این فعال آذربایجانی روز ۱۰اسفند۹۳ از سوی ماموران امنیتی در منزل پدری خود بازداشت و پس از چند ساعت بازجویی در اداره اماکن این شهر با قرار کفالت آزاد گردیده بود.

اتهام آتیلا سیفی در زمان بازداشت «فعالیت قوم گرایانه» عنوان شده بود.

ماموران امنیتی وسایل شخصی، بیش از صد جلد کتاب و کامپیوتر وی را ضبط کرده اند.

پس از آزادی وی، بازپرس شکاری رئیس شعبه دوم بازپرسی دادگاه میاندوآب حکم عدم تعقیب برای این فعال آذربایجانی صادر نمود که این حکم با مخالفت دادستان این شهر مواجه شده است.

آتیلا سیفی بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت شده است.

پیشتر وی روز ۵مهر۹۰ به همراه ده ها شهروند و فعال آذربایجانی پس از حضور در مراسم خاکسپاری ابراهیم جعفرزاده، مینا کهربایی و فرزندشان در شهر خوی بازداشت گردید.

وی در ۱۳فروردین۸۹ نیز به دلیل اعتراض به بی توجهی مسئولان به مسئله خشک شدن دریاچه اورمیه در پل میانگذار شهید کلانتری بازداشت شده بود.

پیش از آن نیز آتیلا سیفی به دلیل حضور بر سر مزار ستارخان در شهر ری و شرکت در مراسم سالیانه ستارخان در سال ۱۳۸۴ بازداشت شد.

درباره این مطلب نظر دهید