انتخاب زبان

آخرین اخبار

بازداشت یک شهروند عرب به دلیل «گفتگو درباره بیکاری»

ehvaz bazdasht

اویان نیوز: فعالان حقوق بشر در اهواز از بازداشت یک شهروند عرب به دلیل «گفتگو درباره بیکاری» در نماز جمعه شهر خفاجیه خبر می دهند.

به گزارش اویان نیوز، سایت «جنبش ملی دموکراتیک عرب الاحواز» با انتشار عکسی گزارش کرده، روز ۴اردیبهشت۹۴ مهدی سعیدی سعیداوی فارغ التحصیل مهندسی نفت در مقطع کارشناسی ارشد در اعتراض به بیکاری خود در نماز جمعه شهر خفاجیه (۵۵ کیلومتری غرب اهواز) از سوی نیروهای انتظامی بازداشت شد.

به گزارش این سایت، مهدی سعیدی سعیداوی پس از پایان تحصیلات خود و اخذ مدرک فوق لیسانس مهندسی نفت با مراجعه به سازمانهای کاریابی و اداره کار با جواب منفی آنها روبرو شده بود. همزمان شرکت های منطقه نیروی کار خود را از استان های دیگر و عمدتا از میان نیروهای غیر بومی استخدام می کنند.

بر اساس آمار رسمی دولت بیش از ۷۰ درصد جوانان در خوزستان بیکارند.

فعالان عرب می گویند که دولت ایران با طراحی سیاست های عرب ستیزانه به صورت مهندسی شده هسته های اجتماعی مردم عرب را به سوی بیکاری، فقر و انهدام اجتماعی سوق می دهد.

به گفته ی ایشان، اعزام نیروهای کار غیر بومی به مناطق نفت خیز خوزستان، اسکان و اعطای فرصت های شغلی برای آنها باعث به حاشیه راندن مردم عرب شده و اهالی بومی از دست یابی به بدیهی ترین حقوق خود محروم می شوند.

مهدی سعیدی سعیداوی

درباره این مطلب نظر دهید