انتخاب زبان

آخرین اخبار

باقر ابراهیم پور به دادگاه تبریز احضار شد

bagir-ibrahimpur

اختصاصی اویان نیوز: صبح دیروز باقر ابراهیم پور عضو گروه کودک «لاچین» به دادگاه تبریز احضار شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز،دیروز یکشنبه ۱۶شعریور۹۳ باقر ابراهیم پور فعال فرهنگی آذربایجانی اهل تبریز و از اعضای گروه کودک «لاچین» به شعبه ۲۰ بازپرسی دادسرای تبریز احضار شد.

محمد پور رئیس شعبه ۲۰ بازپرسی دادسرای تبریز پس از اخذ آخرین دفاعیات باقر ابراهیم پور اتهام تشکیل گروه غیر قانونی را به وی تفهیم نمودهد است.

براساس این گزارش، محمد پور رئیس شعبه ۲۰ بازپرسی دادسرای تبریز این اتهام را به دلیل عضویت و فعالیت این فعال مدنی در گروه  کودک «لاچین» عنوان نموده است.

این فعال فرهنگی آذربایجانی پس از بازداشت با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد گردیده است.

پیشتر ماموران اداره اطلاعات تبریز با احضار باقر ابراهیم پور مانع از شرکت گروه «لاچین» در جشن سالانه کودکان جهان تورک در استانبول شده اند.

روز ۷خرداد۹۳ باقر ابراهیم پور فعال ملی – مدنی آذربایجانی اهل تبریز و از اعضای گروه کودک «لاچین» به اداره اطلاعات این شهر احضار و تحت بازجویی قرار گرفت.

ماموران امنیتی به این فعال آذربایجانی عنوان نموده اند بلیط های تهیه شده برای استانبول را می بایست ابطال و از شرکت در این مراسم خودداری نمایند.

اعضای گروه کودک «لاچین» قصد داشتند روز پنجشنبه ۸خرداد۹۳ برای شرکت در جشن سالانه کودکان جهان تورک به استانبول ترکیه سفر کنند.

گروه کودک «لاچین» یک نهاد غیرانتفاعی می باشد که از سال ۱۳۷۷ در شهر تبریز آغاز به فعالیت نموده است.

عمده فعالیت های این گروه تشکیل کلاس های آموزش زبان مادری، رقص و موسیقی آذربایجانی و آموزش فرهنگ آذربایجانی برای کودکان بوده است.

اعضای این گروه از سال ۱۳۸۸ در جشن سالانه کودکان جهان تورک شرکت می نمودند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

تبریز: اداره اطلاعات مانع شرکت اعضای گروه «لاچین» در جشن سالانه کودکان جهان تورک شد

Lachin child group

درباره این مطلب نظر دهید