انتخاب زبان

آخرین اخبار

بان کی مون:ایران تاکتیک کره شمالی را در پیش گرفته است

اویان نیوز:بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در مصاحبه ای با روزنامه آمریکایی واشینگتن پست گفت :”ایران تاکتیک کره شمالی برای دستیابی به بمب اتم را در پیش گرفته است”.
وی نسبت به فعالیت های هسته ای ایران و تلاش این کشور برای دستیابی به بمب اتمی هشدار داد.
به گزارش تلویزیون العربیه بان کی مون در این مصاحبه ضمن مقایسه برنامه هسته ای ایران با کره شمالی اظهار داشت:”نباید زمان بیشتری به ایران داده شود و نباید وقت را تلف کنیم چرا که در جمهوری دموکراتیک خلق کره دیدیم که چه اتفاقی افتاد”.
وی در بخشی از این مصاحبه اظهار داشت سازمان ملل باید در جهت رفع نگرانی جامعه جهانی نسبت به برنامه هسته ای ایران از راه دیپلماسی هر چه زودتر اقدام کند در غیر اینصورت به گفته وی باید ریسک این خطر که ایران از مذاکرات هسته‌ای با آژانس به عنوان “سرپوشی”برای ساخت بمب اتمی استفاده کند را بپذیرد.
دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن اشاره به سفر سال گذشته‌اش به تهران گفته است که در دیدارش با مسئولان جمهوری اسلامی به آنها گفته بود “صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای آن کشور را نمی تواند باور کند.”
بان کی مون با اشاره به اهمیت شورای امنیت و نقش آن در حل مسئله هسته ای ایران گفت:” شورای امنیت باید با واکنش محکم، مصمم، سریع و موثر به ایران نشان دهد که جامعه جهانی هنوز قانع نشده که فعالیت های هسته ای این کشور جنبه نظامی ندارد.

العربیه.نت فارسی

درباره این مطلب نظر دهید