انتخاب زبان

آخرین اخبار

با هر نوع عملیات عمرانی در محوطه ارک مخالفیم

2264601

اویان نیوز: مدیرعامل میراث فرهنگی: در تماسی که با مدیر عامل بنیاد مصلی حضرت امام خمینی (ره) و مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی داشتم طرح این موضوع را نادرست خوانده و اعلام کرده ام که میراث فرهنگی با هر نوع عملیات عمرانی در محوطه ارک مخالف است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر، مرتضی آبدار در واکنش به انتشار خبرهایی مبنی بر آغاز عملیات احداث پارکینگ در محوطه ارک علیشاه بدون مجوز میراث فرهنگی اظهار داشت: در تماسی که با مدیر عامل بنیاد مصلی امام خمینی و مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی داشتم طرح این موضوع را نادرست خوانده و اعلام کرده ام که میراث فرهنگی با هر نوع عملیات عمرانی در محوطه ارک مخالف است.

وی اضافه کرد: بعد از آغاز عملیات عمرانی در محوطه ارک که با واکنش مردم و مسئولان مواجه شد با حضور تیمی تخصصی از باستان شناسان بنام کشور مقرر شد تا اعلام نتیجه نهایی این تحقیقات هر گونه خاکبرداری و عملیات عمرانی در محوطه ارک متوقف شود.

وی افزود: بنیاد مصلی صرفا به منظور محوطه سازی و کف سازی ضلع جنوبی ارک از میراث فرهنگی کسب مجوز کرده است که ما نیز بر اساس قانون باید پاسخگوی آنها باشیم از این حیث درخواست بنیاد مصلی در ضلع جنوبی برای محوطه سازی در دست بررسی است که بعد از رعایت ضوابط میراث و مسایل فنی و قانونی اعلام پاسخ خواهد گردید.

وی در پاسخ به این سئوال که نتیجه نهایی بررسی باستان شناسان چه زمانی اعلام می شود، اذعان داشت: عصر امروز تمام بررسی ها و عکس برداری های صورت گرفته جمع بندی شد و برای بررسی نهایی به تهران ارسال شد که امیدواریم تا یک هفته آینده نتیجه نهایی آن اعلام شود که البته تا اعلام آن بر اساس تصمیم شورای تامین شهرستان هیچ گونه عملیات عمرانی در محوطه ارک نباید صورت گیرد.

وی گفت: در صورت انجام هر گونه عملیات عمرانی بر اساس اطلاع رسانی که خدمت فرماندار تبریز، معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی و سایر مسئولان امر صورت گرفته اقدام لازم صورت خواهد گرفت.

این گزارش حاکی است، از عصر امروز در شبکه های اجتماعی خبرهایی مبنی بر آغاز دوباره عملیات احداث پارکینگ در محوطه ارک علیشاه تبریز مطرح شده بود که این امر واکنش مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان را به دنبال داشت.

سابقه خبر در اویان نیوز:

بازداشت مرتضی شعبانی خلخالی هنگام عکس برداری از ارک تبریز

تاکید معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی بر توقف عملیات خاکبرداری ارک علیشاه تبریز

ساخت پارکینگ در حریم ارگ علیشاه تبریز متوقف شد

درخواست از معاون میراث فرهنگی برای رسیدگی فوری به ارگ علیشاه تبریز

درباره این مطلب نظر دهید