انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

بخش صنعت در اردبیل رو به افول است

senet

اویان نیوز: استاندار اردبیل گفت: توسعه‌ نیافتگی استان و عدم سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف مسئله اصلی در استان است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایسنا، مجید خدابخش در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات صادرات در استان ملی و بخش دیگری از این مشکلات استانی است، گفت‌: استانداری اردبیل تمام تلاش خود را در جهت رفع این مشکلات انجام خواهد داد تا شاهد رشد و گسترش صادرات و توسعه‌یافتگی در استان باشیم.

وی گفت: توسعه‌ نیافتگی استان و عدم سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف مسئله اصلی در استان است که به دلیل این عدم سرمایه‌گذاری منجر به کاهش عدم تولیدات و در نهایت این موضوع منجر به کاهش صادرات در استان شده است.

خدابخش با انتقاد از عدم سرمایه‌گذاری در استان خاطر‌نشان کرد: توسعه از طریق سرمایه‌گذاری محقق می‌شود، لذا با درآمد دولتی نمی‌توان در استان توسعه ایجاد کرد، بنابراین لازم است که بخش خصوصی در این زمینه وارد شده و سرمایه‌گذاری کند.

وی با اشاره به اینکه پیگیر تعامل و تبادل با کشورهای همسایه هستیم، یادآور شد: این تعاملات نوعی سرمایه‌گذاری است که می‌تواند در تمامی بخش‌ها تاثیر مثبت داشته و زمینه پیشرفت و توسعه استان را فراهم کند.

در ادامه این جلسه حسین پیرموذن رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل افزود‌: بخش صنعت در استان رو به افول است، بنابراین لازم و ضروری است تا تسهیلات بانکی که مصوبه استان است، پیگیری شود.

وی با انتقاد از عدم گشایش اعتبارات بانکی در استان اردبیل ادامه داد: تاکنون در خصوص گشایش اعتباری هیچ گونه اظهارنامه‌ای ارائه نشده است.

وی با اشاره به مشکلات بخش صنعت در استان خاطر‌نشان کرد: متاسفانه بانک‌های عامل در خصوص ارائه تسهیلات بانکی همکاری لازم را نداشته، همچنین عدم پیگیری تسهیلات صندوق توسعه ملی، نبود صنایع تبدیلی در استان از مشکلات اصلی بخش صنعت در استان است.

درباره این مطلب نظر دهید