انتخاب زبان

آخرین اخبار

برادراحمدریاضی(گفتگوی تلفنی): این حکم عادلانه نیست

اختصاصی اویان نیوز : برادر احمد ریاضی در گفتگوی تلفنی با اویان نیوز آخرین وضعیت این فعال ملی – مدنی  دربند را تشریح کرد .

برادر احمد ریاضی در گفتگوی تلفنی با خبرنگاراویان نیوزضمن اشاره به نحوه بازداشت و روند رسیدگی به پرونده این فعال ملی- مدنی آذربایجانی چگونگی معرفی وی به زندان تبریز را جهت ادامه دوران محکومیت خویش تشریح کرد. به گفته آقای ریاضی ،اداره اطلاعات یک روز پیش از معرفی وی به زندان تبریز،طی تماس تلفنی با احمد ریاضی خواستار مراجعه داوطلبانه وی به زندان تبریزشده است . همچنین یکی از دوستان نزدیک وی نیز با یادآوری دستگیری سایر بازداشت شدگان این پرونده،مراجعه داوطلبانه این فعال مدنی به زندان تبریز را منطقی دانسته و بدین ترتیب احمد ریاضی ۲۰ آذر۹۱ خود را به زندان تبریز معرفی نموده است .
به گزارش اویان نیوز،برادر احمد ریاضی از یک بار ملاقات حضوری و دفعات معدودی تماس تلفنی با احمد خبر داد اما سلامت جسمی وی در زندان تبریز را تایید کرد.وی در قسمت دیگری از سخنان خود با برشمردن برخی از سوابق و فعالیت های مدنی احمد ، محکومیت وی را به یک سال حبس تعزیری و یک سال حبس تعلیقی به خاطر شرکت در جلسه همفکری برای نجات دریاچه اورمیه ناعادلانه خوانده  و از سیستم قضائی ایران خواست با اعلام عفو،این فعال مدنی و سایر دستگیرشدگان این پرونده را آزاد نمائید .

این گفتگو را می توانید از لینک زیر دنبال نمائید :

https://soundcloud.com/oyannews/ouo99hvjcz9k

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید