انتخاب زبان

آخرین اخبار

بررسی آماری کشته‌شدگان و مصدومان تصادفات رانندگی آذربایجان

635480173047442085

اختصاصی اویان نیوز: ایران در حوزه حمل و نقل یکی از بالاترین میزان فوت و مجروحیت را در جهان دارد.

به گزارش اویان نیوز، در حالیکه در دنیا به ازای هر ۱۰ هزار خودرو حدود ۹ نفر کشته می‌شوند، اما در ایران به ازای همان مقدار خودرو حدود ۳۷ نفر جان می‌دهند.

اگر میانگین ۲۳ تا ۲۷ هزار کشته در حوادث رانندگی در طول سال را همراه با میانگین ۲۵۰ هزار زخمی این حوادث در نظر بگیریم، گویی هر سال در ایران یک زلزله بزرگ با این مقدار کشته و زخمی اتفاق می‌افتد. هم‌چنین تعداد تلفات جاده‌ای کشور در سال با تلفات یک جنگ تمام عیار برابری ‌می‌کند.

برای نمونه، آمار کشته‌ها در ۷ ماه نخست سال ۹۲ نزدیک به ۵،۲ برابر تعداد سربازان کشته شده آمریکایی در جنگ عراق است.

اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده وقت نیروی انتظامی در اظهار نظری در سال ۹۳ گفته بود که آمار سالانه کشته‌شدگان حوادث رانندگی در ایران برابر با میانگین سالانه کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق است.

بانک جهانی در بررسی و مطالعات خود، وضعیت حوادث جاده‌ای ایران را بحرانی عنوان کرده است.

چیزی که مشخص است ایران از نظر تلفات ترافیکی در بحرانی تمام عیار بسر می‌برد اما عمق فاجعه خصوصا از منظر استمرار مصائب آسیب دیدگان سوانح رانندگی با دقیق شدن بر آمار سال‌های اخیر روشن‌تر می‌شود.

بر اساس آمار منتشره سازمان پزشکی قانونی ایران، در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به سال پیش شاهد کاهش آمار کشته شدگان هستیم اما برعکس به لحاظ تعداد بروز تصادفات و آسیب دیدگان ناشی از آن با رشد نگران کننده ای مواجه هستیم.

این آمار وقتی جدی تر می‌شود که تعداد مصدومان حوادث رانندگی برعکس سیر نزولی تعداد کشته شدگان روند صعودی محسوسی دارد.

برای نمونه در مقایسه آمار متوفیات و مصدومان حوادث رانندگی در شش ماهه نخست ۱۳۹۴ و ۱۳۹۳ برای استان آذربایجان غربی علیرغم کاهش ۵٫۴ درصدی کشته شدگان امسال نسبت به سال ۹۳ با افزایش ۲٫۱ درصدی تعداد مصدومین روبرو می‌شویم.

در جدول ها و نمودارهای زیر که براساس اطلاعات منتشر شده سازمان پزشکی قانونی ایران تنظیم شده، آمار کشته شدگان و مصدومان سوانح رانندگی در آذربایجان و مقایسه آن با آمار سال پیش در بازه زمانی مشابه آورده شده است.

 آمار کشته شدگان1

آمار کشته شدگان

آمار مصدومان1

آمار مصدومان

سازمان یونیسف در سال ۱۳۹۳ در یک همکاری مشترک با وزارت بهداشت و درمان ایران کمپینی را برای اطلاع‌رسانی در مورد کاهش تصادفات رانندگی در این کشور به راه انداخت.

به نوشته یونیسف تلفات رانندگی سالانه شش میلیارد دلار هزینه بر اقتصاد ایران تحمیل می‌کند. مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ایران نیز در آخرین برآورد خود از تصادفات جاده‌ای میزان ضرر اقتصادی ناشی از این امر را حدود ۸ درصد تولید ناخالص داخلی کشور عنوان کرده بود.

در بررسی آماری که از سوی سازمان پزشکی قانونی ایران منتشر شده، نکته قبال توجه عدم تناسب همگن میان متغیرهای مربوط به تعداد مصدومین و متوفیان است.

علیرغم کاهش تعداد کشته شدگان در تمام استان‌های مورد بررسی نه تنها تعداد زخمی‌ها متناسب با جان باختگان کاهش ندارد بلکه در اکثر مناطق با افزایش مواجه است.

بدون شک راه و وضعیت هندسی و فنی آن به عنوان یکی از ارکان ترافیک نقش مهمی در وقوع تصادفات دارد. اصلاح یا حذف نقاط حادثه‌خیز تاثیر بسزایی در ارتقای ایمنی و کاهش حوادث ترافیکی و کاهش خسارات و ضایعات دارند.

برای همین منظور هم ساماندهی به محورهای با ترافیک و تلفات بالا اهمیتی حیاتی دارد. زمان‌بر بودن و دربر داشتن بار مالی قابل توجه عملیات‌های راهسازی از یک سو و افزایش تعداد وسایل نقلیه و تعداد سفرهای جاده‌ای بدون وجود اراده‌ای عملی و جدی ممکن نمی‌نماید. با این همه عقب ماندگی و سوءمدیریت در این بخش تبعات گزافی بدنبال دارد که علناً در حجم بالای خسارات جانی و مالی نمو دارد.

برای مثال با گذشت شش سال از آغاز عملیات اجرایی بزرگراه تبریز-اهر که با آمار نزدیک به ۲۰۰ کشته در سال به جاده مرگ شهره شده هیچ پیشرفت درخور و ملموسی ندارد. این جاده ۹۵ کیلومتری  با وجود اینکه  پرحادثه ترین محور منطقه است و تصادفات مرگ آور پی‌در پی آن موجب طرح گسترده و تبدیل آن به مطالبه جدی اهالی شده از کمترین جدیت متناسب با عمق فاجعه انسانی در مسئولان امر برخوردار نیست.

حواشی مربوط به کیفیت پایین خودروهای ساخت داخل که با توجه به دشواری‌های ورود اتومبیل‌های روز خارجی انحصار بازار اتومبیل ایران را در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرارداده همیشه داغ بود و یقیناً نقش غیر قابل انکاری در بالا بردن آمار تلفات سوانح رانندگی دارد.

با این حال با وجود سیاست های کلان کشوری که بر پایه بازار انحصاری و غیر رقابتی بنا شده نمی‌توان بهبود قابل توجهی در این بخش را متصور بود.

در فرایند امدادرسانی، انتقال و مداوای مجروحان تصادف جاده ای نیز ایران دچار عقب ماندگی‌های عمیقی است که یقیناً سهم عمده ای در بالا بردن تعداد تلفات دارد.

صابری‌نیا رئیس اورژانس ایران درباره آمار تلفات تصادفات و نحوه پوشش این ارگان از نبود آمار دقیق می گوید.

بر اساس گفته های وی اساساً اورژانس ایران بر حدود ۷۵ درصد از شبکه راهی کشور پوشش دارد و یک چهارم جاده‌ها از هیچ پوششی برخوردار نیستند و عملا دسترسی مشخصی به امدادرسانی اولیه که در امر تصادفات از اهمیت حیاتی برخوردار است محروم‌اند.

همه اینها در حالی است که مناطق تحت پوشش هم از ضعف سخت افزاری همچون محدودیت آمبولانس و کادر پزشکی در مضیقه اند.

با نگاهی کلی به آمار فاجعه بار تلفات تصادفات رانندگی و عمده عوامل تاثیرگذار بر آن و نبود سیاست‌های جدی جهت اصلاح امور بنظر نمی‌رسد تژادی مرگ سوانح رانندگی به آسانی برچیده شود.

درباره این مطلب نظر دهید