انتخاب زبان

آخرین اخبار

بزرگراه بستان آباد – سراب همچنان درگیرو دار وعده های خالی مسئولان

sarab1

اویان نیوز : بزرگراه بستان آباد – سراب از جمله پروژه های مهر ماندگاری است که درگیر ودار وعده های مسئولان به سر می برد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، بزرگراه بستان آباد – سراب از طرح هایی بوده است که با وعده های متفاوتی برای افتتاح روبرو بوده و در آخرین وعده ها، استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح این طرح تا پایان خرداد ماه خبر داده بود اما هم اکنون با گذشت چندین ماه از وعده داده شده، این طرح همچنان نیمه کاره مانده است.

تعداد کثیر تصادفات و آمار بالای کشته ها و مجروحان در این راه نشان از اهمیت بالای احداث هرچه سریعتر این اتوبان است، حجم ترافیک در این مسیر بالاست به ‌گونه‌ای که در ایام تعطیلات نوروزی و همچنین فصل تابستان در ساعات اوج ترافیک در طول یک شبانه روز حدود ۳۰ هزار خودرو از این محور عبور می‌کنند.

اما این راه کشش و ظرفیت عبور این تعداد خودرو را ندارد و این امر سبب حادث شدن تصادفات زیادی در این محور می شود.

بهره برداری از قطعه اول و سوم اتوبان تا آبان ماه

فرماندار سراب در خصوص رونداجرایی این پروژه گفت : این طرح در سه قطعه در حال ساخت است که قطعه اول در حدود ۲۲ کیلومتر است که تاکنون حدود ۷۰ درصد پیشرفت داشته و پیش بینی می شود  تا آبان ماه  به بهره برداری برسد .

وی ادامه داد : قطعه وسط نیز در حدود ۲۲ کیلومتر است که دستور ساخت و خاکریزی  آن از اردیبهشت ماه ابلاغ شده و هم اکنون پیشرفت بسیار کمی دارد و قطعه سوم نیز در حدود ۲۵ کیلومتر است.

مسعود سعادتی افزود : ۱۰ کیلومتر از این راه در مراحل پایانی آسفالت کشی قرار داشته و در خصوص ۱۵ کیلومتر بقیه نیز پیمانکار طرح متعهد شده است تا پایان فصل کاری زیر ترافیک برود.

وی با بیان اینکه قطعه اول و سوم باید تاکنون زیر ترافیک می رفتند، گفت : به دلیل کمبود اعتبارات پیشرفت این پروژه بسیار پایین است به خصوص وعده داده شده بود در صورت تامین اعتبار حداقل ۴۰ کیلومتر از سراب تا دوزدوزان بهره برداری شود که با توجه به این شرایط محقق نخواهد شد.

سعادتی ادامه داد : در سراب به دلیل آب و هوای سرد عملا پس از آّبان ماه انجام کارهای عمرانی تعطیل خواهد شد به همین دلیل به نظر می رسد باید تا پایان فصل کاری سال بعد همچنان منتظر تکمیل این اتوبان باشیم.

وی با بیان اینکه باید اعتبار لازم برای این طرح تخصیص یابد، گفت : باید با تخصیص به موقع اعتبار، بهانه از دست پیمانکار گرفته شود تا این طرح به موقع مورد بهره برداری برسد.

فرماندار سراب با اشاره به حجم بالای تصادفات در این جاده گفت : اهمیت این جاده هر روز بیشتر نمایان می شود زیرا تعداد کشته ها و همچنین تعداد تصادفات دراین جاده  نسبت به سال گذشته رشد بالایی داشته است و هر روز به تعداد آن افزوده می شود.

sarab1

تملک اراضی از موانع مهم پیشرفت کار

الیاس گل محمدزاده نیز در این خصوص گفت : کار احداث قطعه سوم نیز از سال ۹۰ شروع شده و دارای پیشرفت ۶۱ درصدی است.

وی ادامه داد : این پروژه از جمله پروه های سخت عمرانی محسوب می شود زیرا مشکل تملک اراضی ازجمله مشکلاتی بود که در این راه و به خصوص در قطعه سوم وجود دارد که به شدت وقت گیر است و هم اکنون برخی معارضان مانع از پیشرفت کار هستند.

فرماندار بستان آباد افزود : تاسیسات زیر ساختی همچون فیبر نوری، گاز و برق از عواملی است که از پیمانکار وقت زیادی گرفته زیرا قطعه سوم این راه بیشتر در مسیر روستاها قرار گرفته است که بعضا بدون هیچ امکاناتی هستند.

وی با اشاره به اینکه تا آبان ماه شاهد بهره برداری از قطعه سوم خواهیم بود، گفت : با توجه به روند کار به نظر می رسد بتوانیم قطعه سوم طرح را تا پایان فصل کاری سال جاری تحویل دهیم.

کمبود اعتبار بزرگترین عامل برای کندی احداث بزرگراه

سید بهلول حسینی نیز با انتقاد از کمبود اعتبار تخصیص یافته به این بزرگراه گفت : متاسفانه اعتبارمناسب و قابل توجهی به این پروژه اختصاص داده نشده و این میزان محدود اعتبارپاسخگوی اجرای عملیات نیست.

عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : میزان تخصیص بودجه‌های عمرانی شهرستان سراب در سال ۹۱ حدود ۱۸ درصد بوده  که مشخص است که با این میزان نمی توانستیم شاهد پیشرفت بالای این پروژه باشیم هرچند در طول سال ۹۲ این پروژه تا حدودی پیشرفت داشته است.

وی احداث باند دوم جاده بستان‌آباد – سراب را عامل مهمی در کاهش حجم ترافیک عنوان کرد و گفت: این پروژه در لیست طرح‌های مهر ماندگار بود که همانند برخی دیگر از طرح ها سرانجامی نداشت اما با توجه به آمار بالای تصادفات و تلفات جانی در این محور، به نظر میرسد باید هرچه زودتر نسبت به بهره برداری از آن اقدام شود.

……………………………………

گزارش : فائزه زنجانی

سابقه خبر در اویان نیوز:

وعده هایی که تکرار می شوند/ راه آهن اورمیه – مراغه امسال هم به نتیجه نمی رسد

شاهراه ارتباطی ایران به اروپا کنارگذر ندارد/ توسعه زیر ساخت های اورمیه در انتظار بودجه

آسفالت راههای روستایی آذربایجان غربی با کمبود اعتبار مواجه شد

آذربایجان غربی : کم‌عرض بودن معابر بزرگ‌ترین عامل بروز تصادفات فوتی

ماکو: انتظار ۲۰ ساله برای تعریض خیابان امام

میاندوآب : شهروندان ناراضی / نبود ایستگاه‌های تاکسی ترمینال / عملیاتی نشدن مطالعات ترافیک شهر

مراغه : انتظار ۱۰ ساله اهالی شهرک گلشهر برای خدمات شهری

اردبیل: پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه ۸ ساله شد / وعده های کذب مسئولین

درباره این مطلب نظر دهید