انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

بهادری: روند فعلی مدرن‌سازی روش آبیاری در اطراف دریاچه اورمیه ۴۰ سال زمان می‌برد

اویان

اویان نیوز: به گفته بهادری نماینده اورمیه در مجلس ، روند فعلی مدرن سازی روش آبیاری در اطراف دریاچه اورمیه ۴۰ سال زمان می‌برد بنابراین باید این پروسه به سرعت اصلاح شود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از تسنیم، سیدهادی بهادری در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌غربی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد با اشاره اینکه عمده اشتغال مردم در استان در حوزه کشاورزی و دامپروری است اظهار داشت: بانک کشاورزی در استان آذربایجان‌غربی خوب عمل کرده ولی در این استان با توجه به این که بیشتر افراد در حوزه کشاورزی و دامپروری مشغول هستند انتظار بیشتری از بانک کشاورزی داریم.

نماینده اورمیه در مجلس با اشاره به اقدامات نامناسب در حوزه کشاورزی بیان کرد: تبدیل کوه‌ها به باغات و مزارع بلای جان ما شده و افزایش تعداد باغات در منطقه سیلوانا را شاهد هستیم در حالی که این باغات اصلاً حق‌آبه ندارند.

وی با اشاره به مشکلات دامپروران تصریح کرد: آذربایجان غربی در حوزه شیر مشکل جدی دارد و حتی کارخانه پگاه در استان از قم و قزوین شیر وارد می‌کند و شیر دامپروران آذربایجان‌غربی در دستشان باقی می‌ماند.

بهادری با اشاره به لزوم توسعه آبیاری قطره‌ای افزود: ۳۰۰ هزار هکتار زمین زراعی آبی در استان موجود است و در این میان سالانه ۱۵ هزار هکتار زیرپوشش آبیاری قطره‌ای قرار می‌گیرند که با این وضعیت بعد از ۴۰ سال شاید بتوانیم این زمین‌ها را زیرپوشش آبیاری قطره‌ای قرار دهیم بنابراین لازم است این مشکل آبیاری قطره‌ای به سرعت از سوی دولت حل شود.

نماینده اورمیه در مجلس با اشاره به اشتغال بازنشستگان در اداره‌ها افزود: بازنشستگان می‌توانند به عنوان مشاور و همراه در اداره‌ها شاغل باشند ولی ما در جهاد کشاورزی مشاهده می‌کنیم که تعداد زیادی از بازنشسته‌ها در آن جا شاغل هستند در حالیکه جوانان بیکارند.

درباره این مطلب نظر دهید