انتخاب زبان

آخرین اخبار

بهمن خالقی به زندان مرکزی تبریز منتقل شد

اختصاصی اویان نیوز: بهمن خالقی فعال ملی – مدنی آذربایجانی دیروز به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید .

بنا به گزارش خبرنگار اویان نیوز بهمن خالقی فعال ملی – مدنی آذربایجانی سه شنبه۲۴بهمن۹۱ از اداره اطلاعات  به بند قرنطینیه زندان مرکزی تبریز انتقال یافت . این فعال ملی- مدنی آذربایجانی  ۲۴ دی ۹۱ پس از تجمع اعتراضی شهرستان مراغه به روند رو به رشد روابط ایران و ارمنستان در منزل شخصی خود بازداشت گردیده بود. بهمن خالقی طی یک ماه بازداشت تنها ۲باربا خانواده خویش تماس داشته است .

به گزارش اویان نیوز به نقل از گوناز تی وی مامورین اداره‌ى اطلاعات شهرستان بناب بدون در دست داشتن حکم قضایى و به صورت غیرقانونى اقدام به تفتیش منزل شخصى بهمن خالقى نموده وکتاب‌هاى شخصى و کامپیوتر ایشان را نیز با خود برده اند .
شایان ذکر است بهمن خالقى در پی اعتراضات اخیر شهرستان مراغه به روابط روبه گسترش ایران و ارمنستان، بارها از سوی مامورین اداره‌ى اطلاعات شهرستان بناب مورد تهدید قرار گرفته بود.
نیروهاى امنیتى در پى مقاومت آقاى بهمن خالقى در برابر احضارهاى غیرقانونى اداره‌ى اطلاعات شهرستان بناب و عدم حضور ایشان در اداره‌ى اطلاعات بدون حکم قضایى، ایشان را به صورت غیر قانونى بازداشت نموده‌اند.
این فعال مدنی ضمن سال‌ها فعالیت در عرصه‌ى پخش و توزیع کتاب‌هاى تورکى در شهرستان بناب مدیریت کتابفروشى ایشیق را نیز در این شهرستان بر عهده داشت.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز :

http://tiny.cc/00nfsw

http://tiny.cc/umc7qw

درباره این مطلب نظر دهید