انتخاب زبان

اخبار

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

به مناسبت صدمین سالگرد شهادت ستارخان؛ انتشار کتابی در ارتباط با انقلاب مشروطه در ترکیه

dddd

اویان نیوز: به مناسبت صدمین سالگرد شهادت ستارخان کتاب «انقلاب مشروطیت ایران: نیروها و هدف ها» به زبان تورکی استانبولی ترجمه و انتشار یافت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از TRTفارسی، کتاب «انقلاب مشروطیت ایران: نیروها و هدف ها» با کوشش رامین جبارلی و تورکان اورمولو ۲ تن از فعالان فرهنگی آذربایجانی از سوی انتشارات «کایناک یاینلاری» در استانبول ترجمه و به چاپ رسید.

نویسنده این کتاب بیژن جزنی از فعالان شناخته شده چپ در ایران می باشد.

این نخستین بار است که کتابی در زمینه انقلاب مشروطه ایران در ترکیه ترجمه و به چاپ می رسد.

بر اساس این گزارش، کتاب “انقلاب مشروطیت ایران: نیروها و هدف ها” در ۳۲۸ صفحه به مناسبت گرامیداشت صدمین سالگرد شهادت «ستارخان سردار ملی» ترجمه و منتشر شده است.

سال ۱۳۹۳ صدمین سالگرد شهادت ستارخان قره داغی می باشد.

از مباحث این کتاب می توان به «نقاط قوت و اهداف انقلاب مشروطه ایران، نقش و نفوذ دولت های امپریالیستی در ایران در دوره انقلاب مشروطه، تحریم توتون و تنباکو و میراث به یادگار مانده انقلاب مشروطه در عصر حاضر» اشاره کرد.

در سالهای اخیر رامین جبارلی و تورکان اورمولو چندین کتاب را به زبان تورکی استانبولی ترجمه و به چاپ رسانده اند.

کتاب « İhtilalçı Sosializmin İflası və Demokrasinin Gələcəyi » در رابطه با زندگی و مبارزات محمد امین رسول زاده موسس دولت جمهوری آذربایجان در سال ۱۹۱۸ و مجموعه داستانهای صمد بهرنگی معلم و داستان نویس آذربایجانی از جمله کتاب هایی می باشد که با تلاش این فعالان فرهنگی در کشور ترکیه ترجمه و به چاپ رسیده است.

dddd

درباره این مطلب نظر دهید