انتخاب زبان

دریاچه اورمیه

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

«بیابان‌زدایی» از زمین های اطراف دریاچه اورمیه

urmu golu5

اویان نیوز: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی می گوید طرح بیابان‌زدایی اطراف دریاچه اورمیه اجرایی می‌شود.

به گزارش اویان نیوز، رحمان وهاب‌زاده در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: دریاچه اورمیه یکی از معضلات اصلی استان به شمار می‌رود که در این خصوص اداره‌کل منابع طبیعی استان نیز وظایفی را عهده‌دار شده است که در راستای انجام هر چه بهتر این وظایف در تلاش هستیم.

وی با بیان اینکه طرح بیابان‌زدایی در اطراف دریاچه اورمیه اجرایی می‌شود، تصریح کرد: این طرح که به دو صورت بیومکانیکی و مکانیکی اجرایی می‌شود، به عهده اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به وسعت اجرای این طرح، افزود: طرح بیابان‌زدایی اطراف دریاچه اورمیه در ۳ هزار و ۱۳۰ هکتار از اراضی اطراف دریاچه اورمیه در حال اجرا است.

این مسئول با اشاره به اینکه این طرح هم اکنون در حال اجر است، خاطرنشان کرد: طرح بیابان‌زدایی در اطراف دریاچه اورمیه و در شهرهای اورمیه، میاندوآب و سلماس اجرایی می‌شود.

وهاب‌زاده تا کنون طرح بیابان‌زدایی در یک هزار و ۲۰۰  هکتار اجرایی شده است، از کاشت نهال در این اراضی خبر داد و اعلام کرد: در قالب اجرای طرح بیابان‌زدایی، گونه‌های مقاوم کشت می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای احیای دریاچه اورمیه اهتمام جدی توسط مسئولان وجود دارد، گفت: در کنار احیای دریاچه اورمیه در تلاش برای کاهش اثرات مخرب احیای دریاچه اورمیه در محیط زیست نیز هستیم.

درباره این مطلب نظر دهید