انتخاب زبان

آخرین اخبار

بیش از ۱۵هزار کارتن خواب آواره خیابانهای تهران

کارتن خواب

اویان نیوز: هم‌ زمان با سرد شدن هوا سازمان بهزیستی تهران از شناسایی ۱۵ هزار کارتن خواب که دست‌کم یک سوم آن را زنان تشکیل میدهند خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، سازمان بهزیستی تهران از جمله سازمان‌هایی است که به پذیرش و نگهداری از افراد کارتن‌خواب و بی‌مکان می‌پردازد که البته پذیرش این افراد دارای ضوابط و شرایطی است. و نا توان از پوشش تمام آسیبدیدگان این بخش هستند.

هوشیار، مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران نیز در این رابطه می گوید: شهرداری هر شب بیش از ۵ هزار کارتن خواب را جمع آوری می‌کند.

وی بیان اینکه از کارتن خواب‌های جمع آوری شده، ۱۰ درصد این افراد دارای بیماریهای واگیردار هستند،ادامه می دهد: گرمخانه ها و مددسراهای شهرداری هر شب میزبان ۵ هزار کارتن خواب هستند؛ اما با بودجه دولتی نمی‌توان نیازمندان را حمایت کرد و این مهم نیازمند مشارکت اجتماعی است.

هوشیار با اشاره به شناسایی بیش از ۳ هزار کودک کار و خیابان، گفت: با شناسایی این تعداد توانسته‌ایم توانمندسازی را در راستای پیشگیری از آسیب‌ها به آنها آموزش دهیم.

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران با تاکید بر زنانه شدن کارتن خوابی می گوید: امروزه کارتن خوابی به سمت زنانه شدن می‌رود و آسیب‌ها در تهران اتفاقی زنانه است و این معضل حل نمی‌شود مگر بدست خود مردم.

نهادهای مردمی و یاری رسان این بخش همیشه از عدم همکاری نهادهای مسئول و رسانه های گروهی مستقل از عدم دسترسی به اخبار و آمار شفاف همچنین پاسخگویی مسئولین امر گله‌مند بوده‌اند.

درباره این مطلب نظر دهید