انتخاب زبان

آخرین اخبار

بی توجهی مسئولین استانی عامل مهاجرت بازیکنان فوتسال بانوان به استان های مرکزی

fot

اختصاصی اویان نیوز: استان آذربایجان شرقی درمیادین حرفه‌ای فوتسال بانوان یکی از پرستاره‌ترین استان‌های ایران می‌باشد.

از تیم های فوتسال بانوان فعال استان آذربایجان شرقی در لیگ های ایران می توان به ماشین سازی تبریز، شهرداری تبریز، انصار ولایت تبریز(وابسته به سپاه)، برلیان و شهرداری مراغه اشاره کرد.

فصل گذشته تیم انصار ولایت در دسته یک با کسب مقام سوم راهی لیگ برتر ایران شد.این تیم با مربی‌گری الهام سلوکی و کاپیتانی خدیجه قره‌خان نژاد پای به جدول رده بندی لیگ برتر نهاد. تیم انصار ولایت ازبین ۱۲ تیم در رده نهم جدول قرار دارد. این تیم از شش بازی خود دوبازی را مساوی کرده و چهار بازی را با اختلاف گل فراوان باخته است.

بهترین بازیکنان لیگ برتر حاضر در تیم انصار به دلیل مشکلات مالی و عدم حمایت مسئولین حاضر به عقد قرارداد با این تیم نیستند.

گفته می شود بازیکنان تیم فوتسال بانوان انصارولایت مبلغی را از سوی این ارگان دریافت ننموده اند و این ارگان وعده پاداش‌ را در صورت برد به بازیکنان داده است.

این نوع رفتار مسئولان استانی در قبال بانوان فوتسال استان سبب گردیده این بازیکنان لباس تیم‌های دیگر استان ها را به تن کنند. هم اکنون ۴ بازیکن فوتسال بانوان استان آذربایجان شرقی در تیم‌های دلیجان شیراز و شهرداری اشکنان استان فارس بازی می‌کنند.

سمیرا اسمعیلی و اسما نظری به ترتیب در رده‌های سنی کمتر از ۱۴- ۱۶ و ۱۹ در تیم ملی ایران بازی می‌کنند. سمیرا اسمعیلی در این فصل منتخب تیم ملی ایران شد که به دلیل عدم حمایت مسئولین استان آذربایجان شرقی از این بازیکن، وی اکنون در اورمیه بازی می‌کند.

تیم فوتسال بانوان ماشین سازی تبریز به دلیل سومدیریت ونبود مدیر عامل در این فصل از بازی‌ها منحل گشته و هیئت مدیره این تیم تاکنون برنامه‌ای را برای احیای این تیم ارایه نکرده است.

تیم فوتسال بانوان شهرداری مراغه در دسته دو و تیم‌های ماشین سازی، انصار ولایت و برلیان در دسته یک وارد میدان رقابت حرفه‌ای فوتسال می شوند.

گفتنی است بازی‌های فوتسال بانوان در تبریز در دو سالن میلاد و پورشریف تبریز برگزار می‌گردد.

معمولا تیم فوتسال بانوان پرسپولیس تهران و تیم‌های فوتسال بانوان استانهای جنوب ایران به دلیل حمایت مالی از طرف مسئولین استانی عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهند.

مبالغ پرداختی به بازیکنان تیم‌های فوتسال بانوان بسته به  تیم ها و اسپانسرهای آنها دارد.

گفته می شود میانگین مبلغ پرداختی به بانوان فوتسال در استان های گیلان ، اصفهان ، کرمان و تهران  ۲۰ میلیون تومان می باشد که این مبلغ در استان های آذربایجان به ۵ – ۶ میلیون تومان می رسد.

لیگ دسته یک ایران به دلیل متمرکز بودن بازی‌ها و اعلام نتایج در دو دوره ، جدول رده بندی نداشته و معمولا در اواخر فصل جدول بازی‌ها اعلام می‌شود.(عکس از خبرگزاری فارس)

درباره این مطلب نظر دهید