انتخاب زبان

آخرین اخبار

بی خبری از وضعیت سالار طوری فعال مدنی آذربایجانی

salar turi

اختصاصی اویان نیوز: با گذشت یک هفته از بازداشت سالار طوری فعال ملی – مدنی آذربایجانی خبر دقیقی از وضعیت سلامتی و علت بازداشت وی در دست نمی باشد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، روز ۲۵شهریور۹۲ سالار طوری فعال ملی – مدنی آذربایجانی پس از مراجعه به بازپرسی در دادگستری  تبریز در ارتباط با پرونده کافه یانار از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شد.

وی در طول این مدت هیچ تماس تلفنی با خانواده خود نداشته است.

یک روز پس از بازداشت این فعال ملی – مدنی آذربایجانی ماموران امنیتی به خانواده وی عنوان نموده اند که سالار طوری به مدت نامعلوم در اداره اطلاعات در بازداشت خواهد بود.

 براساس این گزارش دو روز پس از بازداشت این فعال آذربایجانی ماموران امنیتی با تماس تلفنی با پدر سالار طوری وی را تهدید و مورد بازجویی قرار داده اند.

روز یکشنبه ۳۱شهریور۹۲ خانواده این فعال آذربایجانی برای پیگیری علت بازداشت و مدت بازداشت وی به دادگاه تبریز مراجعه نموده اند اما مسئولان قضایی در پاسخ به پیگیری خانواده وی اظهار داشته اند بازداشت سالار با پرونده کافه یانار ارتباطی ندارد.

بنا به اظهار مسئولان قضایی، اداره اطلاعات تبریز از سه ماه قبل پرونده این فعال آذربایجانی را از دادگاه درخواست کرده است.

پیشتر سالار طوری به خاطر فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت و به زندان محکوم شده است.

وی روز ۶اسفند۹۱ در آستانه نخستین بازی آسیایی تراختور باهجوم ماموران امنیتی-انتظامی به کافه یانار در منطقه گلشهر تبریز به همراه ۵۰ تن از فعالین ملی و نیز مشتریان عادی این کافه بازداشت شد.

پس از آن روز ۱۲اسفند۹۱ سالار طوری به همراه محمد امیری، محمد خطیبی، علی سیرناک وعادل خندان پس از حضور در اولین جلسه دادگاه بار دیگر بازداشت و به زندان تبریز منتقل گردید.

وی روز ۲۲ اسفند۹۱ به همراه سایر فعالین بازداشت شده به قید وثیقه ۱۰۰میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

وی همچنین روز ۱اسفند۹۰ در آستانه روز جهانی زبان مادری به همراه وحید حبیب چشمه در منزل شخصی خود بازداشت شده بود. وی پس از نزدیک به ۳ ماه بازداشت موقت روز ۲۰اردیبهشت۹۱ به حکم برائت شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

شعبه ی هشتم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی پس از اعتراض معاون دادسرای عمومی و انقلاب تبریز (موقری) به شعبه ی تجدید نظر، حکم برائت سالار طوری و وحید حبیب چشمه را نقض و ایشان را به چهار ماه حبس تعلیقی محکوم نمود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

سالار طوری بازداشت شد

بازداشت شدگان کافه یانار آزاد شدند

دومین جلسه دادگاه بازداشت شدگان کافه یانار برگزار شد

بازداشت شدگان کافه یانار به زندان تبریز منتقل شدند

وضعیت نامشخص بازداشت شدگان کافه یانار

تمام بازداشت شدگان کافه یانار آزاد شدند

به جز ۵ تن بقیه بازداشت شدگان کافه یانار آزاد شدند

فوری:دستگیری تعدادی از فعالین ملی-مدنی در تبریز

درباره این مطلب نظر دهید