انتخاب زبان

آخرین اخبار

بی خبری مطلق از وضعیت سلامتی ایلقار موذن زاده

ilqar muezinzade

اختصاصی اویان نیوز: با گذشت ۱۵ روز از بازداشت ایلقار موذن زاده خبر دقیقی از وضعیت سلامتی و محل نگهداری وی در دست نمی باشد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، خانواده ایلقار موذن زاده فعال فرهنگی – مدنی آذربایجانی  که روز چهار شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۲ توسط مامورین امنیتی در خیاو(مشگین شهر) بازداشت شد در بی خبری مطلق بسر می برند . هنوز با گذشت بیش ۲هفته از بازداشت وی خبر دقیقی از وضعیت سلامتی و محل نگهداری وی در دست نمی باشد. پنج شنبه ۲خرداد۹۲ خانواده این فعال آذربایجانی  برای ملاقات و پیگیری وضعیت  وی به دادگستری تبریز مراجعه می کنند اما بازپرس پرونده ، اجازه ملاقات را به ایشان نداده است.

گفتنی است هنوز با گذشت ۱۵ روز از بازداشت ایلقارموذن زاده، این فعال آذربایجانی موفق به تماس تلفنی با منزل خود نشده که این امر سبب نگرانی شدید خانواده از وضعیت جسمانی وی شده است.

لازم به ذکر است بازداشت  فعال مدنی ایلقار موذن زاده در ارتباط با دستگیری اخیر خالیده خالد محقق انیستیتو ادبیات آکادمی ملی علوم آذربایجان و دستیار وی عنوان شده است .

یادآورمی شود پیشتر ایلقار موذن زاده طی حکمی از طرف دادگاه انقلاب خیاو(مشگین شهر) به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

احسان موذن زاده برادر ایلقار موذن زاده آزاد شد

ایلقار موذن زاده فعال مدنی آذربایجانی بازداشت شد

اخبار تکمیلی از بازداشت ایلقار موذن زاده

درباره این مطلب نظر دهید