انتخاب زبان

آخرین اخبار

تایید حکم حسن ارک و احمد ریاضی

tayide hokme hasan va ahmad

اویان نیوز:حکم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی مبنی بر محکومیت حسن ارک و احمد ریاضی در دیوان عالی کشور تایید گردید.

به گزارش اویان نیوز به نقل از آذوح ، پس از تایید حکم صادره شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز از سوی دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی مبنی بر محکومیت این دو فعال مدنی،ایشان طبق روال قانونی برای نقض این حکم در دیوان عالی کشور اقدام نمودند.شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور نیز در نیمه پایانی اسفند ۹۱ این حکم را تایید نمود.گفتنی است پیشتر دیوان عالی کشور احکام صادره بر علیه دو تن دیگر از هم اتهامی های ایشان را نقض کرده بود.
لازم به ذکر است این دو فعال ملی-مدنی آذربایجانی در ۲ شهریور۹۰ ، در جلسه ای پیرامون یافتن راهکارهایی برای نجات دریاچه اورمیه با هجوم نیروهای امنیتی دستگیر و به اداره اطلاعات تبریزمنتقل شدند. ایشان به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز محاکمه و به یک سال حبس تعزیری و یک سال حبس تعلیقی محکوم گشتند. این دو فعال آذربایجانی که با وثیقه ملکی موقتا آزاد شده بودند در آذرماه ۹۱ از طرف مأمورین اداره اطلاعات دستگیر و به زندان مرکزی تبریز انتقال یافتند و اکنون در حال گذراندن دوره محکومیت خود در این زندان به سر می برند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر ”ویرایش خبر از اویان نیوز ” مجاز است.
http://tiny.cc/qh4vtw
http://tiny.cc/ak4vtw

درباره این مطلب نظر دهید