انتخاب زبان

آخرین اخبار

تبریز: آزادی تعدادی از بازداشت شدگان اعتراضات 20 خرداد

tebriz 20 xurdad

اویان نیوز: ساعاتی پیش تعدادی از بازداشت شدگان اعتراضات امروز تبریز از بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی آزاد شدند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، بامداد چهارشنبه ۲۱خرداد۹۳، ۷ تن از بازداشت شدگان اعتراضات امروز تبریز از بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی آزاد شدند.

عصر سه شنبه ۲۰خرداد۹۳ شماری از شهروندان و فعالان آذربایجانی در اعتراض به بی توجهی مسئولان به خشک شدن دریاچه اورمیه در میدان آبرسان تبریز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در این تجمع اعتراضی شعارهای در حمایت از دریاچه اورمیه از سوی حاضران سر داده شد.

در پی این تجمع ماموران امنیتی با حمله به معترضان اقدام به ضرب و شتم ایشان نموده و تعدادی از معترضین را بازداشت نمودند. دست کم ۱۴ تن در شهر تبریز از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه پلیس امنیت اخلاقی تبریز (صائب) انتقال یافتند.

میر یاسین حسینی(دانشجوی دانشگاه تبریز)، اکبر ابولزاده ، نیما عباسپور، آرمان ذاکر(دانشجوی دانشگاه آزاد تبریز) ، افشین اسماعیل‌ زاده، و وحید ولیزاده جز فعالان محیط زیستی بازداشت شده می باشند.این فعالان هنوز در بازداشت بسر می برند.

در شهر اورمیه نیز شهروندان و فعالان آذربایجانی در تجمعی مشابه اعتراض خود را به بی توجهی مسئولان نسبت به خشک شدن دریاچه اورمیه نشان دادند.

حاضران در این تجمع با سر دادن شعارهای همچون «اورمو گؤلو سوسوزدو،آذربایجان اویانماسا اوتوزدو»، «اورمو گؤلو سسله نیر،سوسوزام هارای هارای» «اورمو گؤلو جان وئریر، مجلیس اونون قتلینه فرمان وئریر» اعتراض خود را نشان دادند.

در پی این تجمع نیز توحید مقنی دانشجوی دانشگاه اورمیه و اهل آذر شهر بازداشت شده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

توحید مقنی در اورمیه بازداشت شد

ده ها تن در تبریز بازداشت شدند

اورمیه: بازداشت گسترده فعالان آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید