انتخاب زبان

آخرین اخبار

تبریز: احداث بیمارستان تخصصی کودکان در خاوران توسط مردانی آذر

854800_PhotoA

اویان نیوز: با تصویب نهایی سه فوریت و کلیت لایحه اهدای زمین ۸/۸ هکتاری در اراضی شهرک خاوران به خیر مدرسه ساز تبریزی مراحل احداث بزرگ‌ترین و مجهز‌ترین بیمارستان فوق تخصصی کودکان تبریز تسریع شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایلنا، در جلسه این هفته شورای اسلامی شهر اعضای این نهاد مدنی با اکثریت آراء لایحه اهدای زمین برای احداث این مرکز درمانی را تصویب کردند.

خاندان مردانی آذر از خیرین نام‌آشنای تبریز و آذربایجان که تاکنون و با سرمایه شخصی خود ده‌ها مدرسه در نقاط مختلف ایران و تبریز ساخته‌اند این بار و با مشارکت وهمکاری شهرداری تبریز در شرایطی تصمیم به احداث و ساخت بیمارستانی مدرن و مجهز کودکان در شهرک خاوران گرفته‌اند که خلأ چنین مرکز بزرگ درمانی و فوق تخصصی در شهر تبریز از مدت‌ها قبل به چشم می‌خورد.

این درحالی است که با توجه به لزوم توسعه سریع زیرساخت‌های شهری در شهرک خاوران و نیز نیاز این شهرک به تأمین و احداث کاربری‌ها و امکانات عمومی و بهداشتی درمانی، شهرداری تبریز به عنوان متولی اصلی این شهرک برنامه‌ریزی جامعی برای تسریع روند توسعه خاوران انجام داده که در این راستا و پس از آغاز مراحل اجرایی ساخت واحد‌ها و مجتمع‌های مسکونی و خدماتی، زمینه برای آغاز مراحل اجرایی و احداث یک مجموعه بهداشتی، درمانی و پزشکی تحت عنوان شهرک سلامت و بیمارستان مدرن و مجهز در این شهرک آغاز گردید که خوشبختانه با اعلام آمادگی برادران خیر مردانی‌آذر برای احداث این مجموعه، اجرای سریع آن نیز در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

گفتنی است پیش از این قرار بود بیمارستان مذکور در زمین به وسعت ۵/۳ هکتار از اراضی خاوران احداث شود که با توجه به پیش بینی واحد‌ها و مجموعه‌های مکمل رفاهی، اقامتی و درمانی و آموزشی در جوار این بیمارستان، شورای اسلامی شهر با افزایش وسعت زمین مورد نیاز از ۵/۳ هکتار به ۸/۸ هکتار موافقت کرد.

برابر مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر بیمارستان مذکور با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز به عنوان اهداکننده زمین، خاندان مردانی آذر به عنوان احداث کننده و علوم پزشکی تبریز به عنوان تجهیزکننده احداث و به صورت هیأت امنایی مرکب از این سه مجموعه اداره خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود خاندان مردانی آذر با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال به عنوان بودجه اولیه اقدام به احداث این بیمارستان فوق تخصصی در شهرک خاوران تبریز خواهند کرد.

درباره این مطلب نظر دهید