انتخاب زبان

آخرین اخبار

تبریز: بازداشت امیر ولیزاده و عظیمی قدیم

56-Copy11

اویان نیوز: امیر ولیزاده و عبدالعزیز عظیمی قدیم از سوی نیروهای امنیتی در شهر تبریز بازداشت شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، چهارشنبه ۱۸فروردین۹۵، امیر ولی‌زاده از مدیران کانال تلگرام «عقلانیت،تحلیل و عمل» از سوی نیروهای امنیتی در شهر تبریز بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال یافت.

همچنین عبدالعزیز عظیمی قدیم به همراه فرزندش در جریان دیدار تراکتور و پاختاکور بازداشت شده بود که امروز آزاد شد.

روز چهارشنبه در جریان دیدار تراکتور و پاختاکور تماشاگران تراکتور با سردادن شعارهایی حمایت خود از قره باغ را اعلام کردند.

حجت الاسلام عبدالعزیز عظیمی قدیم بارها به دلیل فعالیت های خود بازداشت و در دادگاه انقلاب محکوم شده است.

وی روز۷دی۹۱ در جریان برگزاری تجمع اعتراضی مردم مراغه نسبت به سیاست خارجی ایران در قبال ارمنستان، از سوی نیروهای امنیتی در مراغه بازداشت شد.

دادگاه ویژه روحانیت تبریز این فعال را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و شرکت در تجمع غیر قانونی محاکمه و به ۷ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم کرد.

عظیمی قدیم روز ۲۷شهریور۹۲ پس از مراجعه به شعبه اجرای احکام دادگستری تبریز بازداشت و به زندان مرکزی تبریز منتقل گردید و روز ۹بهمن۹۲ با پایان دوران محکومیت خود از زندان آزاد شد.

پیشتر وی در سال ۱۳۸۴ به دلیل شرکت در مراسم گرامیداشت سالروز مشروطیت در تبریز بازداشت و بعد از محاکمه در دادگاه ویژه روحانیت تبریز به ۱۸ماه زندان، پنج سال نفی بلد، و تبعید از استان‌های آذربایجان و نیز مدت ده سال خلع لباس روحانیت محکوم شد.

وی در سال۸۷ در پی احضار به دادگاه ویژه روحانیت قم بازداشت و جهت گذاراندن دوران محکومیت اش به زندان لنگرود قم فرستاده شد.

سازمان عفو بین الملل در تاریخ‌های ۲۴ آگوست ۲۰۰۵ – چهار مه ۲۰۰۶ و ۲۷ اکتبر ۲۰۰۶ در سه بیانیه جداگانه خواستار آزادی وی شده بود.

تماشاگران تراکتور در بازی روز چهارشنبه مقابل پاختاکور “قاراباغ بیزیمدیر- بیزیم اولاجاق”“Traxtur” un oyununda “Qarabağ bizimdir, bizim olacaq” şüarı

Posted by OyanNewsFarsi on Thursday, April 7, 2016

درباره این مطلب نظر دهید