انتخاب زبان

آخرین اخبار

تبریز: برگزاری جلسه دادگاه فعالین دانشجویی

dadgah

اویان نیوز: جلسه رسیدگی به اتهامات سه تن از فعالین دانشجویی در دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نقی محمودی وکیل دادگستری، روز چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۲ دادگاه رسیدگی به اتهام آرش محمدی، امیر ناظری و افشین جمشیدی در شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست باقرپور برگزار شد.

این فعالین دانشجویی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، به صورت غیرعلنی، محاکمه شدند.

گفتنی است آرش محمدی، امیر ناظری و افشین جمشیدی، فعالین دانشجویی ساکن تبریز، عصر روز ۲۵ خرداد ۹۲ و در پی تجمع مردم تبریز پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری به هم‌راه چند تن دیگر در تبریز از سوی ماموران امنیتی وابسته به اطلاعات سپاه پاسداران، بازداشت شده و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، اخلال در نظم عمومی و اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی تحت بازجویی قرار گرفته بودند.

حسن هاشم‌زاده بازپرس شعبه‌ی چهارم دادسرای عمومی و انقلاب تبریز، در جلسه‌ی اخذ آخرین دفاع، ایشان را به تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی متهم و در خصوص دو اتهام دیگر مبادرت به صدور قرار منع تعقیب کرده است. از این میان، امیر ناظری و افشین جمشیدی پس از دو روز بازداشت با قرار وثیقه‌ی ۱۰ میلیون تومانی آزاد ولی آرش محمدی روز سوم تیر ماه به بند قرنطینه و روز بعد به بند مالی زندان مرکزی تبریز منتقل شده و هم‌چنان در این زندان در بلاتکلیفی به سر می‌برد. وی در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود و ضرب و جرح شدید در حین بازداشت و طول مدت بازجویی به مدت ۹ روز دست به اعتصاب غذا زده بود.

گزارش‌ها حاکی از اعمال شکنجه‌های جسمی به این فعالین در طول مدت بازجویی است.

هم‌چنین، مسولین زندان مرکزی تبریز با درخواست آرش محمدی، برای انتقال به بند کاردرمانی مخالفت کرده‌اند.

پیشتر آرش محمدی روز ۱۲ آبان ۱۳۹۰ به همراه برادرش دستگیر و پس از ۶۶ روز بازداشت، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. وی در روز ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۱جهت اجرای حکم، بازداشت و در نهایت با آزادی مشروط در تاریخ ۲۱ دی ۱۳۹۱ از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

انتقال آرش محمدی از قرنطینه به بند مالی زندان تبریز

آرش محمدی به زندان تبریز منتقل شد

تهدید خانواده‌ی آرش محمدی از سوی ماموران امنیتی / انتقال ۳ تن از فعالین دانشجویی به زندان تبریز

تبریز: وضعیت وخیم بازداشت‌شدگان ۲۵ خرداد / آرش محمدی در اعتصاب غذا

آزادی آرش محمدی از زندان تبریز

درباره این مطلب نظر دهید