انتخاب زبان

آخرین اخبار

تبریز: تجمع اعتراضی کارگران تراکتورسازی به عدم پرداخت حقوق خود

traxtor sazi1

اویان نیوز: کارگران ماشین آلات تراکتورسازی تبریز با حضور در مقابل ساختمان فرمانداری تبریز و استانداری آذربایجان شرقی با بیان مطالبات خود خواستار رسیدگی مسئولان ارشد استان آذربایجان شرقی شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، تعدادی از کارگران شرکت ماشین آلات تراکتور سازی تبریز با حضور در مقابل استانداری آذربایجان شرقی نسبت به عدم پرداخت سه ماه از حقوق شان توسط کارفرمایشان اعلام نارضایتی کردند.

یکی از کارگران معترض در گفتگو با مهر با اعلام این که عدم پرداخت حقوق توسط کار فرما باعث شده تا برای چندمین بار دست به اعتراض زنند، افزود: اکثر ما که حدود۲۵۳ نفر هستیم الان با مشکلات معیشتی دست به گربیان هستیم.

وی افزود: در سال گذشته حدود ۹ ماه حقوق معوقه داشتیم که با وساطت مسئولان بخشی از آن پرداخت شد ولی الان حدود سه ماه حقوق مان را پرداخت نکرده اند که این امر باعث شده تا در تامین هزینه های زندگی به مشکل برخورد کنیم.

شرکت ماشین آلات تراکتور سازی مشکل مدیریتی دارد

فرماندار تبریز نیز در گفتگو با مهر گفت: شرکت ماشین آلات تراکتور سازی تبریز در حال سود دهی توسط دولت قبلی به بخش خصوصی واگذار شده بود ولی متاسفانه به دلیل اهلیت نداشتن کارفرما این شرکت تبدیل به مجموعه ضرر ده شد.

رحیم شهرتی فر افزود: این شرکت تنها مشکل سوء مدیریت دارد و واگذاری به بخش خصوصی غیرحرفه ای باعث شده تا در پرداخت حقوق کارگران با مشکل اساسی دچار شوند به طوری که سال گذشته حدود ۹ ماه حقوق معوق داشتند.

پرونده در مراجع قضایی در حال رسیدگی است

فرماندار تبریز با تاکید بر حل مشکل کارگران شرکت ماشین آلات تراکتور سازی از طریق مراجع قضایی یاد آور شد: تنها راه حل مطالبات کارگران رسیدگی در مراجع قضایی است که این مهم در حال انجام است چون این موضوع یک مسئله حقوقی است و باید در دادگاه حل و فصل گردد.

شهرتی فر با اشاره به مطالبات به حق کارگران افزود: این مسئله به زودی طی در مراجع قضایی مورد رسیدگی واقع خواهد شد.

traxtor sazi1 traxtor sazi traxtor sazi (2)

سابقه خبر در اویان نیوز:

در دومین تجمع کارگری امروز؛ تجمع ۳۰۰ کارگر نیروگاه تبریز

تبریز: تجمع کارگران تراکتورسازی مقابل استانداری

درباره این مطلب نظر دهید