انتخاب زبان

اقتصادی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

تبریز: تعطیلی واحدهای تولیدی کفش در اثر واردات بی رویه و قاچاق

تبریز: تعطیلی واحدهای تولیدی کفش در اثر واردات بی رویه و قاچاق

اویان نیوز: قاچاق کالا و واردات بی رویه کفش از کشورهای خارجی منجر به تعطیلی واحدهای تولید کفش در تبریز می گردد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایرنا، رئیس اتحادیه صنعت کفش تبریز وضعیت کنونی صنعت کفش تبریز را دارای رکود در حوزه تولید و عرضه بیان کرد و گفت: متاسفانه این صنعت موثر در اشتغالزائی طی سال های اخیر با رکود بسیار شدیدی مواجه شده که به همین دلیل بسیاری از واحدهای تولیدی و توزیعی تعطیل و یا ورشکسته شده اند.

علیرضا جباریان قاچاق کالا در حوزه کفش و واردات بی رویه از کشورهای خارجی را یکی از دلایل مهم و اصلی رکود حاکم بر صنعت کفش تبریز بیان کرد و یادآور شد: به دلیل واردات بی رویه در این حوزه، امروز شاهدیم که کفش های ترکیه و چین جای کفش تبریز را در بازار ایران گرفته است.

به گفته وی، طی این سال ها ۳۰ درصد از واحدهای تولیدی کفش در تبریز تعطیل شده و روز به روز بر این آمار افزوده می شود که اگر مسئولان نسبت به حمایت و ارایه تسهیلات مناسب در این بخش اقدام نکنند، آینده صنعت کفش تبریز نامشخص خواهد بود.

 به گفته وی ۶۰  درصد کفش ایران و ۹۰ درصد کفش دست دوز کشور در تبریز تولید می شود و افزون بر ۴۰ هزار نفر به طور مستقیم در صنعت کفش تبریز و استان فعالیت دارند که می توان ادعا کرد بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان شرقی از این صنعت ارتزاق می کنند.

درباره این مطلب نظر دهید